Aktualności

Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS,  nowej marki fonograficznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Koncert inaugurujący działalność wytwórni płytowej ANAKLASIS, nowej marki fonograficznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

22 / 10 / 2019
Stanisław Moniuszko
E-ŚPIEWNIK

Agata Zubel – głos
Andrzej Bauer – wiolonczela
Cezary Duchnowski – opracowanie muzyczne, elektronika

22 listopada, godz. 20, Mała Warszawa

Pieśni Stanisława Moniuszki zebrane w Śpiewnikach domowych były XIX-wiecznym, romantycznym odpowiednikiem współczesnej muzyki pop. Kompozytor pisał je dla ludzi, chciał by śpiewano je w domach, by żyły swoim życiem. Wiele z nich rzeczywiście zafunkcjonowało w ten sposób, co najmniej jedna – Prząśniczka, oczywiście – przetrwała do dziś, ale w końcu nieubłagany czas pokrył Śpiewniki domowe kurzem. Zdmuchują go fenomenalna śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel, wirtuoz wiolonczeli i znakomity improwizator Andrzej Bauer oraz Cezary Duchnowski, wybitny twórca i wykonawca muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Łączą siły nie po raz pierwszy – kilka lat temu na płycie El Derwid zmierzyli się z piosenkami Witolda Lutosławskiego. Zawartość tego e-śpiewnika to popis techniki, wrażliwości i wyobraźni, ale z pełnym szacunkiem dla oryginalnych kompozycji. To 12 pieśni, które Zubel, Bauer i Duchnowski nie tyle adaptują do współczesności, co wystrzeliwują w przyszłość. Rok Moniuszkowski niedługo minie, ale tej płyty będzie się słuchało i słuchało.

Działalność nowej wytwórni płytowej ANAKLASIS inaugurujemy koncertem specjalnym, podczas którego usłyszymy nowe, oryginalne ujęcie pieśni Stanisława Moniuszki w autorskich opracowaniach Cezarego Duchnowskiego. Projekt E-ŚPIEWNIK to współczesna interpretacja doskonale znanych utworów, która ukaże w nowym świetle walory artystyczne i potencjał polskiej pieśni romantycznej. Program z albumu zostanie wydany w ramach serii REVISIONS. Podczas wydarzenia będzie można kupić krążki sygnowane marką ANAKLASIS, w tym płytę E-ŚPIEWNIK.

Koncert promujący ANAKLASIS odbędzie się 22 listopada o godz. 20 w Małej Warszawie (ul. Otwocka 14, Warszawa). Bilety na to wydarzenie można kupić za pośrednictwem goingapp.pl oraz w dniu wydarzenia (na godzinę przed koncertem) w Małej Warszawie. Do zobaczenia.


Przewiń do góry