Aktualności

Koncert promujący płytę Songs&Sonnets od Anaklasis

Koncert promujący płytę Songs&Sonnets od Anaklasis

01 / 10 / 2020
Romuald Twardowski
SONGS & SONNETS

Tomasz Konieczny – bas-baryton
Lech Napierała– fortepian

Koncert promujący nową płytę od ANAKLASIS, marki fonograficznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

24 października, godz. 19 Sale Redutowe, Teatr Wielki-Opera Narodowa

„Śpiew, muzyka wokalna towarzyszyły mi od najwcześniejszych lat dzieciństwa” – przyznaje urodzony 90 lat temu w Wilnie Romuald Twardowski. – „Popularne melodie, pieśni nucone przez matkę, brzmienie chórów kościelnych – wszystko to pobudzało moją wyobraźnię”. A czym skorupka za młodu… Głos jest osią kompozycji Twardowskiego, które trafiły na album Pieśni i sonety, łączy utwory odległe w czasie i o różnym ciężarze emocjonalnym – od przepełnionych bólem Sonetów pożegnalnych (1970), poświęconych pamięci zmarłej nagle narzeczonej Twardowskiego, duńskiej kompozytorki Elizabeth Tramsen, przez formalnie złożony cykl pieśni Oblicze morza (1979), aż po cykl Znad Willi (1990), napisany do słów Heleny Massalskiej, ewokujący atmosferę dawnej Wileńszczyzny.

W roku wyjątkowego jubileuszu 90. urodzin kompozytora w katalogu ANAKLASIS ukazuje się specjalny album płytowy, poświęcony kameralnej twórczości wokalno-instrumentalnej Twardowskiego, w wykonaniu światowej sławy bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty Lecha Napierały.

Recital, na który złożą się najpiękniejsze pieśni Twardowskiego w wykonaniu znanego z najważniejszych scen operowych bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty i kameralisty Lecha Napierały jest prezentem dla jednego z najważniejszych twórców swojego pokolenia.

Na koncert promujący album SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS od ANAKLASIS zapraszamy 24 października o godz. 19 do Sal Redutowych Teatru Wielkiego-Opery Narodowej (plac Teatralny 1, Warszawa). Bilety na premierą można kupić w kasie Teatru oraz na www.teatrwielki.pl. Do zobaczenia.

Wszystkie albumy wydane w ramach ANAKLASIS dostępne są w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych, w serwisach cyfrowych oraz na wirtualnych półkach sieci empik! Polecamy!
Przewiń do góry