Aktualności

KONKURS „Legendarne święta”
13 / 12 / 2022
W zeszłym tygodniu dotarła do nas paczka, a w środku znaleźliśmy masę nowiutkich egzemplarzy ANA020 LEGEND Adama Bałdycha. Odpowiednio przygotowaliśmy się na ten moment... Jakiś czas temu schowaliśmy trzy ostatnie krążki z 1. nakładu i organizowaliśmy w ich wnętrzu niespodziankę w oczekiwaniu na 2. wydanie. Te ostatni wyjątkowe sztuki będziecie mieli szansę zdobyć, biorąc udział w konkursie „Legendarne święta”. Zapraszamy!
KONKURS „Koncertowe powitanie grudnia część 2.”
08 / 12 / 2022
Zeszły piątek spędziliśmy we Wrocławiu pod znakiem Elżbiety Sikory. Było premierowo (płyta ANA024 CONCERTOS oraz wywiad-rzeka „Flashback” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego) i koncertowo (w Narodowym Forum Muzyki rozbrzmiał „Koncert oliwski”). Nawet znaleźliśmy chwilkę, aby spotkać się z maestrą oraz wykonawczynią zaprezentowanego utworu, organistką Mari Fukumoto. Stąd przybywamy dziś do Was z kolejnym konkursem. Zapraszamy do udziału w zabawie!
KONKURS „Koncertowe powitanie grudnia”
29 / 11 / 2022
Grudzień 2022 rozpoczynamy premierowo i koncertowo! Już 02.12 w naszym katalogu pojawi się kolejny krążek serii PORTRAITS – CONCERTOS. Tego samego dnia w Narodowym Forum Muzyki rozbrzmi jeden z utworów zarejestrowanych na krążku. Szykuje się dzień pełen wrażeń. Zapraszamy Was do tego, aby spędzić go razem z nami!
#WYOSTRZSŁUCH RAZEM Z ANAKLASIS – 3. URODZINY MARKI
22 / 11 / 2022
Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – to istota powołanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne marki fonograficznej ANAKLASIS. Świętuje ona już trzecie urodziny, utrzymując zawrotne tempo i wysoki poziom artystyczny publikacji!
KONKURS NA 3. URODZINY ANAKLASIS – „Świętuj razem z nami!”
22 / 11 / 2022
Niemal 30 wydań kompaktowych i analogowych oraz 3 publikacje audio-wizualne. Zapomniane nagrania, monograficzne ujęcia dzieł kompozytorów XX i XXI wieku, a także eksperymenty i przekraczanie granic muzycznych światów – to istota naszej marki fonograficznej. Zaproś je do swojej płytoteki!
Z wirtuozowskim rozmachem. Premiera albumu CONCERTOS Elżbiety Sikory już 2 grudnia!
18 / 11 / 2022
Poproszona o próbę zdefiniowania własnej twórczości, nazwała ją ekspresjonizmem lirycznym. Wybór takiego szyldu wiele mówi o emocjonalnym natężeniu muzyki Elżbiety Sikory, które być może jest odbiciem doświadczenia dwóch ojczyzn – Polski i Francji – ale i konsekwencją artystycznego dojrzewania w epoce ścierania się potężnych żywiołów, awangardy i nurtu neoklasycznego. Albo z myślenia o celu, jakim jest dla artystki słuchacz, którego zawsze pragnie zadziwić, zaskoczyć, bądź zaszokować.
Spotkanie z Agatą Zubel w Goethe-Institut w Krakowie
09 / 11 / 2022
Agata Zubel jest jednym z najgłośniejszych nazwisk współczesnej sceny muzycznej. To kompozytorka o niespożytej wyobraźni, wokalistka o niebywałych możliwościach. 16 listopada w krakowskim Goethe-Institut będzie możliwość nie tylko spotkania z artystką, ale także obejrzenia rejestracji jej Bildbeschreibung – dzieła zarejestrowanego i wydanego przez ANAKLASIS, markę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które jest partnerem wydarzenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
KONKURS „Prześwietleni”
04 / 11 / 2022
Już niedługo, 14 listopada, czeka nas premiera krążka ANA022 oraz koncert, na którym po raz pierwszy Adam Pierończyk zaprezentuje swój projekt SZYMANOWSKI / X-RAY. Będzie to z pewnością wyjątkowy dzień. Zapraszamy Was do przeżycia go razem z nami! W konkursie „Prześwietleni” do wygrania podwójna wejściówka na wydarzenie oraz jeszcze ciepłe albumy ANA022.
Strona 2 / 9
Przewiń do góry