Aktualności

Wielkie spotkania – przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!

Wielkie spotkania – przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!

30 / 08 / 2021
Wielkie spotkania

Przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!

Od początku działalności celem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego było zbliżanie ludzi poprzez muzykę – czy to w ramach działań edukacyjnych, czy przez ułatwianie dostępu do materiałów nutowych, czy wreszcie przez udział w kształtowaniu gustów i popularyzację tego, co w polskiej kulturze najlepsze. Podsumowując 75 lat rozwoju i dokumentowania historii, PWM zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na spotkanie z muzyką na żywo, będące spojrzeniem wstecz, a zarazem w przyszłość.Nie bez powodu koncert jubileuszowy odbędzie się w Krakowie – to tutaj w 1945 roku Tadeusz Ochlewski zdecydował się otworzyć Polskie Wydawnictwo Muzyczne i dać początek jednej
z najważniejszych obecnie polskich instytucji kultury. 13 października do Miasta Królów zjadą artyści znani ze sceny klasycznej, jazzowej i rozrywkowej, którzy pochylili się nad kompozycjami niekwestionowanych autorytetów i wspólnie z publicznością będą świętować urodziny PWM-u, prezentując materiał wydany na krążku GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS.

„Wielkie spotkania” – podczas koncertu o tym wymownym tytule na jednej scenie wystąpią: znakomity skrzypek, kompozytor i aranżer Adam Bałdych, przyciągający swoimi jazzowymi improwizacjami pianista Krzysztof Herdzin, wytrawny jazzowy saksofonista Adam Pierończyk oraz Adam Sztaba – artysta balansujący na pograniczu gatunków, a wraz z nim gwiazda polskiej sceny rozrywkowej – wokalista Igor Herbut! Artystom towarzyszyć będzie niezastąpiona AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy prowadzona przez Maestro Marka Mosia. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory ikonicznych polskich kompozytorów w reinterpretacjach współczesnych twórców, którzy wzięli na warsztat dzieła Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego. To będzie wielkie spotkanie dawnego z nowym, przeszłości z teraźniejszością, ale przede wszystkim – melomanów ze znakomitą muzyką na żywo.

„Pięciu gigantów polskiej muzyki rezonuje w myśli i w twórczej reinterpretacji znakomitych współczesnych twórców, którzy zmierzą się z przeszłością i pokażą, w jaki sposób możemy karmić się tą muzyką, którą wszyscy znamy, ale także przedstawią ją w nieco innym świetle”, komentuje dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dr Daniel Cichy. „To przedsięwzięcie to wizytówka Polskiego Wydawnictwa Muzycznego dziś. Wydawnictwa, które z jednej strony zajmuje się przeszłością, ale także w sposób twórczy wskazuje tropy do podjęcia na przyszłość”, dodaje.

13 października do dystrybucji trafi GREAT ENCOUNTERS – tym razem na winylu. Płyta zawierać będzie materiał, który ukazał się wcześniej na kompakcie, nadając muzyce nowy wymiar brzmieniowy. Te i inne wydawnictwa ANAKLASIS będzie można kupić na stoisku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w dniu koncertu w Centrum Kongresowym ICE.

Zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu Oficyny 13 października o godz. 19:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Współorganizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Bilety do nabycia na kbfbilety.krakow.pl oraz w punktach InfoKraków.


Spotkajmy się na urodzinach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego! Zachęcamy do odwiedzania strony wydarzenia na facebooku.

 

Koncert „Wielkie spotkania” jest objęty honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr. hab. Piotra Glińskiego.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Patroni medialni: TVP Kultura, Program Drugi Polskiego Radia, „Ruch Muzyczny”, Culture.pl
Przewiń do góry