Aktualności

Koncert: Piotr Orzechowski & Kuba Więcek – ,,Themes of Dracula”

Koncert: Piotr Orzechowski & Kuba Więcek – ,,Themes of Dracula”

01 / 08 / 2022
Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo. W tym roku na Festiwalu nie zabraknie również aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz ANAKLASIS.

9 sierpnia o godzinie 21:15 wraz z Kubą Więckiem i Piotrem Orzechowskim przeniesiemy się  do… tajemniczej Transylwanii. Wybitni jazzowi muzycy po raz pierwszy zaprezentują przed publicznością materiał ze swojego najnowszego albumu THEMES OF DRACULA serii REVISIONS od ANAKLASIS. Usłyszymy na nim dekonstrukcję kultowej ścieżki dźwiękowej Wojciecha Kilara do opowieści Francisa Forda Coppoli o hrabii Vladzie Draculi.

Podczas całego Festiwalu Stolica Języka Polskiego album z tematami z Draculi dostępny będzie przedpremierowo w sprzedaży w sklepach festiwalowych.

VIII edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, któremu patronuje Miron Białoszewski potrwa od 7 do 13 sierpnia. Więcej informacji o programie wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora.

#wyostrzsłuch na koncert THEMES OF DRACULA

ORGANIZATORZY: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, ANAKLASIS, Festiwal Stolica Języka Polskiego w SzczebrzeszynieMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PATRONAT MEDIALNY NAD PŁYTĄ: TVP Kultura, RMF Classic, Culture.plRuch Muzyczny
Przewiń do góry