Aktualności

PWM i ANAKLASIS na 65. Warszawskiej Jesieni

PWM i ANAKLASIS na 65. Warszawskiej Jesieni

07 / 09 / 2022
„Warszawska Jesień” to największy rangą festiwal muzyki współczesnej w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Od 1956 roku przedstawia międzynarodowej publiczności bieżące dokonania artystyczne, inspirując i dokumentując rozwój sztuki dźwięków. 16 września startuje kolejna, 65. już odsłona festiwalu, tym razem pod hasłem „Połączenia”. Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest partnerem wydarzenia.

„Działamy zespołowo, jednoczymy siły wykonawcze, programowe i organizacyjnie. Połączenia budują”, mówi Dyrektor festiwalu Jerzy Kornowicz. 65. Warszawska Jesień to ponad 40 wydarzeń nurtu głównego, Warszawskiej Jesieni Klubowo i Małej Warszawskiej Jesieni z koncertami, instalacjami, spotkaniami i warsztatami.

Ważnym elementem 65. Warszawskiej Jesieni będzie pierwszy w historii festiwalu koncert specjalny, współorganizowany wraz z PWM. W siedzibie Oddziału – Działu Zbiorów Nutowych PWM zabrzmią Reliefy Andrzeja Krzanowskiego na akordeon solo, z elektroniką i perkusją. Akordeonista Maciej Frąckiewicz oraz perkusista Leszek Lorent przedstawią wybór jego utworów-rzeźb napisanych w latach 80. ubiegłego wieku, które zostały zarejestrowane i wydane na krążku RELIEFS. Na koncert Andrzej Krzanowski. Wizjonerska muzyka akordeonowa zapraszamy 20 września o godz. 22:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wejściówki, które można będzie odebrać w miejscu koncertu 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Partnerem koncertu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

To nie jedyne wydarzenie związane z Andrzejem Krzanowskim, w którym będą mogli uczestniczyć słuchacze tegorocznej „Warszawskiej Jesieni”. 17 września o godz. 17:00 zapraszamy do siedziby Oddziału – Działu Zbiorów Nutowych PWM przy ul. Fredry 8 na prezentację portalu poświęconego kompozytorowi. To baza wiedzy na temat twórczości Krzanowskiego, zbierająca nieznane dotychczas informacje biograficzne, zdjęcia oraz kompletny spis twórczości. Wszyscy zainteresowani bieżącą obecnością muzyki Krzanowskiego w kulturze znajdą tam szczegóły dotyczące prawykonań, nagrań, zamówień i wydań dzieł. Twórcą portalu jest Fundacja im. Andrzeja Krzanowskiego, działająca w Czechowicach-Dziedzicach – mieście, w którym kompozytor działał i tworzył przez całe życie.

Podczas festiwalowych wydarzeń zapraszamy na stoiska handlowe Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, na których będą dostępne najnowsze i najciekawsze publikacje wydane pod szyldem PWM-u.


ORGANIZATOR: Związek Kompozytorów Polskich

WSPÓŁORGANIZATORZY: Filharmonia Narodowa, Dwójka. Polskie Radio


Przewiń do góry