Aktualności

Nominacje O!Lśnień

Nominacje O!Lśnień

03 / 02 / 2023
Na konto naszej wytwórni wędruje kolejna nominacja w plebiscycie O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa. Wśród nominowanych tegorocznej, już siódmej edycji znaleźli się Adam Bałdych i Agata Szymczewska. Artyści zostali wyróżnieni za wspólną pracę nad krążkiem ANA 020 LEGEND, który ukazał się w serii REVISIONS w czerwcu 2022 roku.

Adam Bałdych i Agata Szymczewska mają szansę otrzymać wyróżnienie w kategorii Muzyka klasyczna, opera i jazz. Jak usłyszeliśmy w uzasadnieniu, artyści odważnie podeszli do muzyki Henryka Wieniawskiego, tworząc świeżą kameralistykę. Dzięki połączeniu klasycznej nuty skrzypiec Szymczewskiej oraz wirtuozerii improwizacji Bałdycha odkrywamy muzykę Wieniawskiego, jakiej dotąd nie znaliśmy.

Gala, na której poznamy zwycięzców we wszystkich kategoriach, i oficjalne rozdanie nagród odbędą się 3 marca o godzinie 20:00 w Krakowie, w Teatrze Łaźnia Nowa. Transmisja z wręczenia nagród będzie dostępna na stronie www.onet.pl.

To już trzeci raz, kiedy artyści związani z ANAKLASIS mają szansę zostać ogłoszeni O'Lśnieniami Onetu. Pierwszą nominację w plebiscycie otrzymali w 2020 roku Agata Zubel, Cezary Duchnowski i Andrzej Bauer za płytę ANA 009 E-ŚPIEWNIK, natomiast rok później nominację i, jako zwycięzcy w kategorii „Muzyka klasyczna i jazz”, tytuł O'Lśnienia roku otrzymali Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch za ich wspólne dzieło ANA 012 DRACH. DRAMMA PER MUSICA.

Nominacje przyznawane przez redakcję Onetu z Katarzyną Janowską na czele ogłoszone zostały dzisiaj w programie „Rezerwacja”.

O!Lśnienia Onetu to nagroda przyznawana na zasadzie plebiscytu przez publiczność. Głosy na poszczególnych nominowanych oddawać można do północy 24 lutego na stronie olsnienia.onet.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału!


Przewiń do góry