Aktualności

Muzycy ANAKLASIS na Summer Jazz Festival Krakow

Muzycy ANAKLASIS na Summer Jazz Festival Krakow

31 / 07 / 2023
Po raz kolejny w wakacje Kraków zmienia się w stolicę jazzu. Jak co roku, w ramach 28. Summer Jazz Festival Krakow wystąpią znakomici artyści znani ze światowych scen. Wśród nich nie zabraknie muzyków znanych z krążków ANAKLASIS, wytwórni Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które jest partnerem wydarzenia.

Markus Miller, Yellowjackets, Marek Napiórkowski czy Leszek Możdżer to tylko niektóre nazwiska, które można znaleźć w programie tegorocznej odsłony Summer Jazz Festival. W ramach koncertów w krakowskim klubie Alchemia wystąpią dwa duety znane z płyt ANAKLASIS: Piotr Orzechowski i Kuba Więcek, a także Adam Pierończyk i Dominik Wania, którzy zaprezentują materiał z płyty SZYMANOWSKI / X-RAY. W ramach cyklu Solo Piano Week w Filharmonii Krakowskiej wystąpią pianiści, których reinterpretacje utworów wybitnych kompozytorów wcześniejszych epok także znalazły się w katalogu marki fonograficznej: Piotr Orzechowski, Dominik Wania i Kuba Stankiewicz. W Filharmonii wystąpi także charyzmatyczny skrzypek Adam Bałdych, lider Adam Bałdych Quintet, z którym dokonał rewizji utworów Henryka Wieniawskiego zarejestrowanych na płycie ANA 020 zatytułowanej LEGEND. Tym razem artystę będzie można usłyszeć u boku znakomitego skrzypka i improwizatora Roby’ego Lakatosa.

Summer Jazz Festival to największy tego typu festiwal w Polsce. Przez dwa letnie miesiące na krakowskich scenach od lat występują największe nazwiska polskiego jazzu i międzynarodowego formatu, m.in. Pat Metheny, Chick Corea, Herbie Hancock czy Stanley Clarke. Festiwal został powołany w 1996 roku przez Witolda Wnuka. Początkowo związany z kultową Piwnicą pod Baranami, co rok poszerza jednak swój zasięg także pod względem koncertowych lokalizacji, wśród których obecnie są m.in. Filharmonia Krakowska, Radio Kraków, ICE Kraków, a także krakowskie kluby jazzowe.

Szczegółowy program i informacje na temat biletów dostępne są na stronie: www.summerjazz.pl

31.07.2023, Filharmonia Krakowska: Adam Bałdych & Roby Lakatos
04.08.2023, Alchemia: Piotr Orzechowski i Kuba Więcek
18.08.2023, Alchemia: Adam Pierończyk i Dominik Wania
22.08.2023, Filharmonia Krakowska: Piotr Orzechowski 
24.08.2023, Filharmonia Krakowska: Dominik Wania 
28.08.2023, Filharmonia Krakowska: Kuba Stankiewicz
Przewiń do góry