Aktualności

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP!

Drugie życie Draculi. Projekt Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana” i Kuby Więcka dostępny również na LP!

08 / 07 / 2024
Muzyczne tematy z kultowego filmu Coppoli, w dekonstrukcji i reinterpretacji przewrotnego duetu, zabrzmią ponownie na żywo. Koncertowi towarzyszy premiera albumu THEMES OF DRACULA, wydanego przez ANAKLASIS, na nowym nośniku.

Tematy z Draculi brzmią wyraziście, choć zawsze inaczej, zawsze w kontrze i nowej interpretacji w stosunku do oryginału. Orzechowski i Więcek podchodzą do muzyki Kilara z szacunkiem, ale nie jak do nienaruszalnej świętości. Szybko budują własną przestrzeń, która – choć wywiedziona z oryginalnej ścieżki dźwiękowej – staje się ich autonomiczną kreacją. Motywy filmowe są przez obydwu muzyków opracowywane, przetwarzane, komentowane – część z nich została zaaranżowana wcześniej, a pozostałe są wynikiem swobodnej improwizacji.

THEMES OF DRACULA to album wydany przez ANAKLASIS w serii REVISIONS, dla której znamienne są eksperymenty, przewroty i przekroczenia; i która prezentuje dorobek kompozytorów wywodzących się z różnych muzycznych światów, jak np. elektroniki lub muzyki improwizowanej. Przekraczanie stylów, granic i różnic doskonale pasuje obu muzykom. Piotr Orzechowski nie bez powodu nazywany Pianohooliganem z satysfakcją demoluje granice pomiędzy dawnym i nowym, klasyką i jazzem. Natomiast Kuba Więcek to jeden z najbardziej wszechstronnych jazzmanów swojego pokolenia, który z upodobaniem znajduje dla swojej muzyki nowe konteksty, brzmienia i wyzwania. W projekcie THEMES OF DRACULA odważnie odsłaniają swoje atuty.Płyta na nowym nośniku (LP) trafi do sprzedaży 17 lipca, w dniu urodzin Wojciecha Kilara. Przychodzi zatem pora na spotkania na żywo:

KTO:

Piotr Orzechowski – pianista, improwizator, kompozytor, jeden z najbardziej ekscytujących polskich twórców muzycznych i Kuba Więcek - saksofonista, kompozytor, producent muzyczny, laureat wielu nagród muzycznych (Fryderyk, olśnienia Onetu, Mateusz Trójki)

KIEDY i GDZIE:

18 lipca, godz. 20.30,  barStudio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

***

Patroni medialni płyty: TVP Kultura, Program 2 Polskiego Radia, Culture.pl
Partner: Ruch Muzyczny

ANAKLASIS
A DIVISION OF
PWM EDITION

www.anaklasis.pl
www.facebook.com/anaklasisrecords
Przewiń do góry