Aktualności

KRZYSZTOF HERDZIN NA X FESTIWALU STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO

KRZYSZTOF HERDZIN NA X FESTIWALU STOLICA JĘZYKA POLSKIEGO

09 / 07 / 2024
Plenerowy koncert i improwizacje na tematach z twórczości Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu jednego z najlepszych, polskich pianistów jazzowych. W tym roku po raz kolejny marka fonograficzna ANAKLASIS zaprasza na Roztocze. Podczas Festiwalu „Stolica Języka Polskiego” 6 sierpnia o 21.00 Krzysztof Herdzin zagra materiał z płyty IMPRESSIONS ON PADEREWSKI.

Jaki jest Paderewski Herdzina? Na pewno uniwersalny, chwilami zawadiacki, grany z pasją, humorem i zaskakująco aktualny – tematy sprzed ponad stu lat okazały się wdzięcznym tworzywem do snucia wartkich opowieści z odniesieniami do współczesności. Ale najlepiej: przekonajcie się sami!

Przyjedź na Roztocze i wybierz się na niebiletowany koncert!A to nie wszystko!

Chcesz dowiedzieć się więcej o bohaterze improwizacji Krzysztofa Herdzina? Przed koncertem wpadnij na spotkanie autorskie z Magdaleną Majewską i Danielem Cichym wokół najnowszej Małej Monografii o Ignacym Janie Paderewskim. 6 sierpnia o godzinie 13.00, na Scenie Głównej Festiwalu Nula Stankiewicz porozmawia z dyrektorem – redaktorem naczelnym Polskiego Wydawnictwa Muzycznego oraz autorką nowej książki pocketowej znanej i lubianej serii o życiu wybitnych kompozytorów.
ANAKLASIS i Polskie Wydawnictwo Muzyczne bierze udział w Festiwalu już po raz trzeci. W 2022 roku debiutowaliśmy niezwykle ciepło przyjętym spotkaniem autorskim z Magdą Miśką-Jackowską – autorką małej monografii poświęconej Wojciechowi Kilarowi, a także koncertem, którym Kuba Więcek i Piotr Orzechowski przenieśli publiczność do tajemniczej Transylwanii, prezentując materiał z albumu THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS. W 2023 bohaterem naszych wydarzeń był prawdziwy król skrzypiec – Henryk Wieniawski, a naszymi gośćmi Adam Bałdych i Krzysztof Dys, którzy zagrali koncert z muzyką albumu LEGEND, oraz Mateusz Borkowski – autor małej monografii o Henryku Wieniawskim. Już dziś nie możemy doczekać się kolejnego spotkania podczas jubileuszowej edycji Festiwalu.


#wyotrzsłuch na ANAKLASIS

ANAKLASIS
A DIVISION OFPWM EDITION

 

www.anaklasis.pl

www.facebook.com/anaklasisrecords/

www.instagram.com/anaklasis
Przewiń do góry