Aktualności

Koncert promujący SONGS & SONNETS od ANAKLASIS przeniesiony do interentu

Koncert promujący SONGS & SONNETS od ANAKLASIS przeniesiony do interentu

19 / 10 / 2020
Romuald Twardowski
SONGS & SONNETS

Tomasz Konieczny – bas-baryton
Lech Napierała– fortepian

24 października, godz. 19 na żywo na kanale YouTube PWM

Koncert promujący krążek SONGS & SONNETS od ANAKLASIS odbędzie się już w najbliższą sobotę, 24 października. Ze względu na panującą i zmienną sytuację, ale przede wszystkim mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbędzie się bez bezpośredniego udziału publiczności. Dzięki zapewnionej transmisji online z Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie każdy widz będzie mógł cieszyć się muzyką w bezpiecznym, domowym zaciszu. Zaprasza Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Koncert SONGS & SONNETS poświęcony jest kameralnej twórczości wokalno-instrumentalnej Romualda Twardowskiego – kompozytora, który w tym roku świętuje swoje 90. urodziny. Na recital złożą się najpiękniejsze pieśni Twardowskiego w wykonaniu znanego z najważniejszych scen operowych bas-barytona Tomasza Koniecznego oraz znakomitego pianisty i kameralisty Lecha Napierały. To prezent od wykonawców dla jednego z najwybitniejszych twórców swojego pokolenia.

Recital promujący album SONGS & SONNETS w linii PORTRAITS od ANAKLASIS odbędzie się w całości online. Transmisja będzie dostępna na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zapraszamy 24 października o godz. 19:00. Nagranie będzie dostępne przez 24 godziny po koncercie.

„Śpiew, muzyka wokalna towarzyszyły mi od najwcześniejszych lat dzieciństwa” – przyznaje urodzony 90 lat temu w Wilnie Romuald Twardowski. – „Popularne melodie, pieśni nucone przez matkę, brzmienie chórów kościelnych – wszystko to pobudzało moją wyobraźnię”. A czym skorupka za młodu… Głos jest osią kompozycji Twardowskiego, które trafiły na album Pieśni i sonety, łączy utwory odległe w czasie i o różnym ciężarze emocjonalnym: od przepełnionych bólem Sonetów pożegnalnych (1970) poświęconych pamięci zmarłej nagle narzeczonej Twardowskiego, duńskiej kompozytorki Elizabeth Tramsen, przez formalnie złożony cykl pieśni Oblicze morza (1979), aż po cykl Znad Wilii (1990), napisany do słów Heleny Massalskiej, ewokujący atmosferę dawnej Wileńszczyzny.

Wszystkie albumy wydane w ramach ANAKLASIS dostępne są w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych, w serwisach cyfrowych oraz na wirtualnych półkach sieci empik! Polecamy!

Organizatorami koncertu są Polskie Wydawnictwo Muzyczne i Teatr Wielki – Opera Narodowa.

Koncert Jubileuszowy Romualda Twardowskiego dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Przewiń do góry