Aktualności

Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch z nominacją do O!Lśnień 2021

Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch z nominacją do O!Lśnień 2021

12 / 02 / 2021
To już piąta edycja nagród - O!Lśnienia 2021. Do nagród są nominowani polscy artyści, których dzieła zostały wydane lub wyprodukowane w 2020 roku w Polsce albo tacy, którzy odnieśli spektakularny, międzynarodowy sukces. Nominacje mogą otrzymać też twórcy zagraniczni, pracujący w Polsce z polskimi artystami.  Listę nominowanych, w oparciu o rekomendacje krytyków, przygotowali wraz z Katarzyną Janowską redaktorzy działu Onet Kultura.

W kategorii „Muzyka klasyczna i jazz” nominację otrzymał duet: Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch za operę DRACH. DRAMMA PER MUSICA, a konkretnie: „Szczepan Twardoch, autor libretta, za umiejętność wyciągnięcia esencji z wielowątkowej powieści. Aleksander Nowak za napisanie muzyki odsyłającej do początków opery i współczesności.”

Wyjątkowość nagrody polega na tym, że o wyborze zwycięzcy nie decyduje jury, lecz użytkownicy Onet.pl. Dlatego gorąco zachęcamy do głosowania na naszych artystów na stronie O!Lśnień.

Głosowanie trwa 28 lutego. Zwycięzców poznamy 5 marca o godz. 20.00 podczas transmisji gali na stronie głównej Onet.pl oraz na platformie PLAY KRAKÓW. Wręczenie nagród odbędzie się w Krakowie, w Pałacu Potockich. Tegoroczne wydarzenie, z uwagi na sytuację związaną z pandemią, odbędzie się bez udziału publiczności.
Przewiń do góry