Aktualności

Co widzimy, kiedy słuchamy? ACOUSMATIC MUSIC od ANAKLASIS w sprzedaży od 29 kwietnia

Co widzimy, kiedy słuchamy? ACOUSMATIC MUSIC od ANAKLASIS w sprzedaży od 29 kwietnia

19 / 04 / 2021

Choć muzyki z założenia słuchamy, to przepływa ona też przez inne zmysły. Czy ten związek jest jednak konieczny i nierozerwalny? A gdyby zamknąć oczy, otworzyć wyobraźnię i poddać się napływającym, niespodziewanym wrażeniom? Do gry z własnymi doświadczeniami i oczekiwaniami zaprasza ANAKLASIS, prezentując najnowszy krążek z serii PORTRAITS. Najnowszy dwupłytowy album ACOUSMATIC MUSIC przedstawia filozofię muzyki w ujęciu Marcina Stańczyka, jednego z najciekawszych kompozytorów współczesnych.


Marcin Stańczyk jest uczniem między innymi Zygmunta Krauzego i Ivana Fedelego, laureatem wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich. Jest także jedynym polskim kompozytorem wyróżnionym Toru Takemitsu Award – najsłynniejszą nagrodą kompozytorską Japonii. To twórca nie tylko poszukujący, ale i znajdujący. Zadający pytania, ale i udzielający odpowiedzi.


Z namysłu nie tylko nad istotą muzyki, ale też jej odbioru wzięły się cztery kompozycje Stańczyka wypełniające ten dwupłytowy zestaw. To rozpisany na wędrującą trąbkę oraz orkiestrę, na którą pada deszcz Some Drops, który wystawia na próbę naszą percepcję: nigdy nie możemy być pewni odległości i punktu słyszenia. Blind Walk, wykonany po raz pierwszy na La Biennale di Venezia, grany dla publiczności z oczami przesłoniętymi opaskami, jest reakcją na różnicę w słuchaniu wyłącznie uszami, a odbiorem koncertu pełnią zmysłów. Podobne założenia przyświecały Sursounds, utworowi, który jest o tym, „co jest ponad dźwiękami”. To niezwykła muzyka na pograniczu jawy i snu, w której mieszają się rozpoznawalne dźwięki konkretne oraz ambient muzyki abstrakcyjnej. Unseen to utwór o poszukiwaniu szczęścia, inspirowany letnim przesileniem i związanymi z tym rytuałami. Tę wyjątkową muzykę zawartą na krążkach od ANAKLASIS wykonują same znakomitości: oryginalna wokalistka i równie wybitna kompozytorka Agata Zubel, grający na podwójnej trąbce Marco Blaauw, ale również światowej klasy zespoły: E-MEX, Ensemble Musikfabrik czy Lutosławski Quartet.


 

Włącz płytę. Usiądź wygodnie. Co widzisz?

Od 29 kwietnia dwupłytowe wydanie ACOUSMATIC MUSIC dostępne będzie w stacjonarnej księgarni PWM, na pwm.com.pl, swiatksiazki.pl, a także w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych oraz na wirtualnych półkach sieci empik.


Album nagrano i wydano we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza.

ANAKLASIS 
A DIVISION OF 
PWM EDITION

www.pwm.com.pl/anaklasis 
www.facebook.com/anaklasisrecords/
Przewiń do góry