Slider - Lewo
Slider - Prawo
ANAKLASIS - slider
ANAKLASIS - slider
ANAKLASIS - slider
ANAKLASIS - slider

Ostatnio wydane

Aktualności

Konkurs „Koncert życzeń dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego”
01 / 06 / 2021
Premiera jubileuszowego albumu GREAT ENCOUNTERS, wydanego z okazji 75-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, już 6 czerwca! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs. Konkurs niezwykły, bo przedpremierowy! Wystarczy, że przyłączycie się do nas i w ramach wspólnego świętowania złożycie PWM niekonwencjonalne życzenia urodzinowe. Na odpowiedzi pod postem konkursowym czekamy do 2 czerwca do godziny 12:00. Zapraszamy na instagrama ANAKLASIS i do dzieła!
GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS: koncert promujący płytę już 6 czerwca!
24 / 05 / 2021
Czy można jednogłośnie stworzyć listę najbardziej znanych polskich kompozytorów? Tych, którzy przez ostatnie stulecia odwrócili podejście do sztuki dźwięków, torując nowe drogi dla swoich XX- i XXI-wiecznych następców? Propozycji polskiej Wielkiej Piątki mogłyby zapewne powstać dziesiątki, a większość z nich byłaby całkiem przekonująca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne podjęło się tego wyzwania nie tylko typując rodzime ikony, ale także – stawiając krok dalej – oddając ich twórczość jako inspirację dla współczesnych twórców. W ten sposób powstał najnowszy krążek GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS, którym Oficyna zaznacza 75 lat swojej działalności.
„ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka koncertowo podczas Katowice Kultura Natura
17 / 05 / 2021
Katowice Kultura Natura, jeden z flagowych katowickich festiwali muzyki klasycznej, już po raz szósty zgromadzi w sali NOSPR znakomitych artystów z całego świata. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Tęsknota i pragnienie”. Jednym z festiwalowych wydarzeń będzie koncertowe wykonanie opery ahat-ilī – siostra bogów Aleksandra Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk. To wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza że płyta z premierową rejestracją opery, wydana przez ANAKLASIS, ubiega się o zwycięstwo w tegorocznej edycji Fryderyków.
Przewiń do góry