Aktualności

Tryptyk operowy Alka Nowaka i Szczepana Twardocha na LP już od 25 października!

Tryptyk operowy Alka Nowaka i Szczepana Twardocha na LP już od 25 października!

25 / 10 / 2022
Alek Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Od 25 października ich trzy dzieła wokalno-instrumentalne, tworzące fenomenalny „tryptyk śląski”, będzie można kupić w pakiecie na płytach kompaktowych, i co najważniejsze, winylowych!

DRACH. DRAMMA PER MUSICA zapoczątkował serię OPERA pod koniec 2020 roku, do której kolejnej zimy dołączył krążek SYRENA. MELODRAMA AETERNA. W tym miesiącu doczekaliśmy się albumu POKORA. DRAMMA GIOCOSO, który wieńczy śląską trylogię. Te trzy dramatyczne dzieła miały swoje premiery podczas trzech ostatnich edycji festiwalu AUKSODRONE, zostały wydane na płytach kompaktowych, a od dziś, w ramach celebracji Światowego Dnia Opery, wszystkie będą dostępne również na winylach!

W zależności od tego, jak odczytamy Dracha, Syrenę oraz Pokorę, będą one stanowiły trzy odrębne i autonomiczne historie albo jedną całość. „»Trylogiczność« nie będzie oczywista, ale będzie”, komentował Alek Nowak, pisząc Pokorę. Zwraca szczególną uwagę na zainteresowanie kwestią tożsamości, po części tożsamością śląską, wyraźną w Drachu i Pokorze. Nieco trudniejsze do odczytania tropy podsuwa nam sam kompozytor: „Czytając tekst, myśląc też o Drachu i o Syrenie widzę siatkę analogii i łączników. Nie tylko między tymi tekstami, ale też między nimi i światem. Między historią ogólną i historią moją własną. Między tym co dziś, co rok temu, co sto lat temu i co tysiąc lat temu”.

OPERA w katalogu ANAKLASIS zajmuje miejsce szczególne, bo poświęcona jest wyjątkowym przedsięwzięciom – rejestracjom wielkich form wokalno-instrumentalnym. Nazwa ta wykracza więc poza tradycyjne, gatunkowe rozumienie słowa „opera” i wraca do swojego włoskiego źródłosłowia, stanowiąc tym samym parasol, pod który trafiają współczesne dzieła operowe, dramaty muzyczne, utwory pasyjne czy oratoria. Seria powstała we współpracy z Miastem Tychy, AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy oraz festiwalem AUKSODRONE.

Te i inne krążki od ANAKLASIS dostępne są w najlepszych księgarniach i sklepach muzycznych, w serwisach cyfrowych oraz na wirtualnych półkach sieci empik.

#wyostrzsłuch na tryptyk w serii OPERA od ANAKLASIS!

Patroni medialni albumu Pokora. Dramma giocoso: TVP Kultura, RMF ClassicCulture.pl
Partner medialny: Ruch Muzyczny

ANAKLASIS
A DIVISION OF
PWM EDITION

www.anaklasis.pl

www.facebook.com/anaklasisrecords/

www.instagram.com/anaklasis
Przewiń do góry