Wykonawcy

Paweł Hendrich

Kompozytor, urodzony w 1979 we Wrocławiu, ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Studiował również kompozycję w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Hochschule für Musik w Kolonii.

Utwory Pawła Hendricha były wykonywane na koncertach i festiwalach w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Czechach, Turcji, na Węgrzech, Malcie, Słowacji, Litwie, Łotwie, w Estonii, Rosji, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach.

Zamówienia kompozytorskie składały u niego takie instytucje, jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” (prawykonanie: Ensemble Musikfabrik), Deutschlandfunk (prawykonanie: Kwartludium), Goethe-Institut, BHF-BANK-Stiftung i Ensemble Modern, Miasto Wrocław (prawykonanie: NOSPR), Instytut Polski w Madrycie (prawykonanie: PluralEnsemble), Instytut Muzyki i Tańca, Orkiestra Muzyki Nowej, Forbidden City Chamber Orchestra, Narodowe Forum Muzyki (dla zespołów: Lutosławski Quartet, LutosAir Quintet), Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Związek Kompozytorów Polskich (dla zespołów: Pablostrom, orkest de ereprijs).

Od kilkunastu lat programuje w środowisku Max i wykonuje muzykę elektroakustyczną. Wraz z Cezarym Duchnowskim i Sławomirem Kupczakiem tworzy trio Phonos ek Mechanes, które zajmuje się wykonywaniem muzyki elektroakustycznej na żywo. Do tej pory zespół występował na festiwalach muzyki improwizowanej, współczesnej i elektroakustycznej oraz na koncertach w Polsce i za granicą.

Nakładem wytwórni DUX w 2010 roku ukazała się monograficzna płyta Pawła Hendricha Chamber Works, a w 2017 roku album Metaforma. W 2012 roku Bôłt Records wydał debiutancką płytę C+– tria Phonos ek Mechanes. Ponadto utwory kompozytora znalazły się na kilkunastu innych albumach CD, w tym wydanych przez Ensemble Modern.
Przewiń do góry