Wykonawcy

ADAM KOŚMIEJA

Kształcił się w szkole muzycznej im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy u Ludmiły Kasjanenko i w Manhattan School of Music w Nowym Jorku u Solomona Mikowsky’ego (2011). Laureat stypendium Harolda i Helen Schonbergów (2007–2011). Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Paula Badury-Skody, Gary’ego Graffmana, Ivana Moraveca, Lang Langa, Diny Joffe i innych.

Zdobył I nagrody w konkursach: Pianistycznym im. Mieczysława Münza w Nowym Jorku (2009), Chopinowskim w Columbia University (2010) oraz Pianistycznym im. Josefa Suka w Pradze (2013).

Koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Chinach, m.in. podczas festiwali Warszawska Jesień, Beijing Modern Music Festival, Shenzhen Belt & Road, Craiova Muzicală, Gilmore Piano Festival w Kalamazoo, Musica Electronica Nova we Wrocławiu, Międzynarodowego Sympozjum Muzyki Elektroakustycznej w Toronto.

Szczególnie interesuje go wykonawstwo muzyki współczesnej, multimedialnej, eksperymentalnej. Z Jenny Q Chai tworzy duet fortepianowy, ze Stefanem Węgłowskim duet łączący brzmienie fortepianu z elektroniką. Z pianistą jazzowym Christianem Sandsem zrealizował projekt 3xPiano, zestawiając elementy muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej.

W 2016 roku wydał album z kompletem dzieł na fortepian solo Kazimierza Serockiego (DUX), w 2021 roku album Tribute to Gulda (Warner Classics), z utworami Beethovena i Friedricha Guldy.
Przewiń do góry