Wykonawcy

Agata Kielar-Długosz

Uznana polska flecistka, absolwentka studiów gry solowej w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze i Yale University w New Haven. Jest laureatką prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych.

Jako solistka i kameralistka czynnie koncertuje w kraju i za granicą. Wielokrotnie realizowała prawykonania utworów dedykowanych jej przez polskich i zagranicznych kompozytorów (byli to m.in. Paweł Mykietyn, Grażyna Pstrokońska-Nawratil, Piotr Moss, Paweł Łukaszewski). Dokonała wielu nagrań archiwalnych, radiowych oraz fonograficznych. Była pierwszą flecistką Bayerisches Symphonieorchester München, współpracowała również z Münchener Kammerorchester i Bach Collegium München. Występowała pod batutą takich dyrygentów jak: Zubin Mehta, Mariss Jansons, Sir Colin Davis, Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Agnieszka Duczmal czy Helmuth Rilling.

Prowadzi liczne kursy mistrzowskie. W 2013 roku uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.


Fot. Dorota Bodnar
Przewiń do góry