Wykonawcy

Opera Krakowska

Chór Opery Krakowskiej
Ukonstytuował się wraz z powstaniem instytucjonalnej sceny operowej w Krakowie ponad sześćdziesiąt lat temu. W szerokim repertuarze, obok tytułów operowych i operetkowych, posiada również msze, oratoria, kantaty, prezentując je nie tylko na scenie macierzystej instytucji. Niejednokrotnie był wyróżniany przez krytyków muzycznych za swoje walory brzmieniowe oraz wyrównaną barwę głosów.

Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej
Założony we wrześniu 2008 roku przez Marka i Beatę Kluzów, liczy około czterdziestu dziewczynek i chłopców w wieku od dziewięciu do czternastu lat. Większość z nich uczęszcza do szkół muzycznych. Chór występował w wielu spektaklach. Zespół bierze też udział w koncertach i wydarzeniach muzycznych poza siedzibą. Ma w swoim dorobku nagrania CD oraz płytę DVD.

Balet Opery Krakowskiej
W skład zespołu baletowego krakowskiej sceny operowej wchodzą absolwenci polskich szkół baletowych i tancerze z zagranicy. Wielu z nich posiada doświadczenie pracy z wybitnymi choreografami w znaczących zespołach baletowych Europy. Zespół bierze udział w przedstawieniach operowych i operetkowych, a swój potencjał artystyczny ujawnia przede wszystkim w samodzielnych spektaklach baletowych.

Orkiestra Opery Krakowskiej
Istnieje od ponad sześćdziesięciu lat, biorąc udział w spektaklach operowych i koncertach macierzystej instytucji. Występowała na wielu festiwalach, za granicą. Ma na swym koncie nagrania DVD oraz płyty CD.

Przewiń do góry