Wykonawcy

Łukasz Długosz

Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium, studiów mistrzowskich w Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Wielokrotny laureat konkursów fletowych, m.in. w Paryżu, Odense, Mannheimie, Viggiano.

Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą, współpracując z takimi dyrygentami jak: Zubin Mehta, Helmuth Rilling, James Levine, Jerzy Maksymiuk czy Agnieszka Duczmal. Dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych.

Jego obszerna dyskografia wyróżniana była licznymi nagrodami, m.in. International Classical Music Award (ICMA). Artysta prawykonał sporo dzieł polskich i światowych kompozytorów, m.in. Pawła Mykietyna, Enjotta Schneidera i Michaela Coliny. Za osiągnięcia artystyczne uhonorowany został takimi nagrodami jak Gasteig-Musikpreis, Zeit-Preis, Deutsche Stiftung Musikleben. Dwukrotnie nominowany do Paszportu „Polityki” oraz nagrody „Gwarancje Kultury” TVP Kultura. Odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2016 roku otrzymał statuetkę Orfeusza za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie wykonawstwa muzyki fletowej, w tym utworów kompozytorów polskich.


Fot. Dorota Bodnar
Przewiń do góry