Wykonawcy

HUBERT ZEMLER

Ukończył studia w klasie perkusji Edwarda Iwickiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych, krajach Bliskiego Wschodu i Azji, zdobył brązowy medal Międzynarodowych Igrzysk Delfickich w Korei Południowej w kategorii perkusja solo (2009).

Ceniony wykonawca muzyki współczesnej, ma w repertuarze utwory m.in. Corneliusa Cardew, Arturasa Bumšteinasa, Terry’ego Rileya, Zygmunta Krauzego, Pera Nørgårda, Steve’a Reicha, Helmuta Lachenmanna. Jest członkiem Hashtag Ensemble. To także znakomity perkusista jazzowy – z zespołem Galaxy otrzymał Grand Prix festiwalu Jazz nad Odrą 1999, a z triem Jana Smoczyńskiego – Grand Prix i nagrodę indywidualną Jazz Juniors 2000. Koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem, Wojtkiem Mazolewskim.

Występuje z artystami sceny eksperymentalnej, freejazzowej, etnicznej, rockowej, popularnej. Z Wacławem Zimplem i Krzysztofem Dysem tworzy trio LAM. Z triem SzaZaZe (Szamburski / Zakrocki / Zemler) stworzył m.in. muzykę do eksperymentalnych filmów Themersonów.

Autor kompozycji audiowizualnych, suity dla jednego perkusisty Gostak and Doshes, muzyki do filmów fabularnych i krótkometrażowych, animacji, spektakli telewizyjnych. Na jego dyskografię składają się kilkadziesiąt płyt z rożnymi formacjami oraz albumy autorskie.

Przewiń do góry