ANAKLASIS / seria / Revisions / ANA 021

THEMES OF DRACULA
CD / 19.08.2022
[1] Part I
[2] Part II
[3] Part III
[4] Part IV
[5] Part V
Piotr Orzechowski - fortepian
Kuba Więcek - saksofon altowy
ANA 021
THEMES OF DRACULA
Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek.

„Traktuję tę muzykę jako przekrój tego, co do tej pory z Kubą zagraliśmy. Od początku mieliśmy dwie skłonności: albo wspólna impulsywność, albo wspólne konstruowanie. Tutaj, opierając się na tych motywach Kilara, one pierwszy raz się spotkały, więc to chyba nasz pierwszy utwór – rodzaj suity” – mówi Piotr Orzechowski.

„Przez ostatnie pięć lat wspólnego grania z Piotrem wykształciliśmy nasz własny sposób muzycznego porozumiewania się. Muzyka Wojciecha Kilara przyjęła nasz dźwiękowy język bardzo serdecznie, jednocześnie dając nam niekończące się pokłady nowej inspiracji za każdym razem, kiedy gramy ten materiał” – dodaje Kuba Więcek.
[1] Part I
[2] Part II
[3] Part III
[4] Part IV
[5] Part V
Piotr Orzechowski - fortepian
Kuba Więcek - saksofon altowy
KUP
aleNUTY PWM
Youtube
Amazon Music
Deezer
Tidal
iTunes
Spotify
Przewiń do góry