Wykonawcy

Katarzyna Duda

Studiowała u Tibora Vargi w Ecole Supérieure de Musique w Sion oraz Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Laureatka konkursów: im. T. Vargi w Sion oraz im. T. Wrońskiego w Warszawie. Stypendystka American Academy of Arts.

Występowała w Europie, USA i Meksyku, m.in.: w Lincoln Center i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Concertgebouw w Amsterdamie, z takimi zespołami, jak Orchestre de Chambre de Lausanne, Orquesta Sinfónica de Xalapa, NOSPR, Orquesta Sinfónica del Estado de México, European Union Chamber Orchestra, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, Neue Ruhr Kammerphilharmonie, Polska Orkiestra Radiowa, Warsaw Camerata. Współpracowała z Kwartetem Camerata, Ewą Pobłocką, Waldemarem Malickim, Januszem Wawrowskim. Wzięła udział, obok Konstantego A. Kulki, Krzesimira Dębskiego i Michała Urbaniaka, w koncercie Violin Summit (Gdańsk 2003).

Ma w repertuarze dzieła od barokowych po współczesne. Jej wykonania transmitowały stacje telewizyjne i radiowe w Polsce, Szwajcarii, Holandii, Meksyku, Francji, Niemczech i Rosji. Nagrała z Waldemarem Malickim płytę Le Streghe, z Orkiestrą Kameralną Wratislavia Le Streghe 2, z Waldemarem Gromolakiem i z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek – A Simple Classic Album.


Fot. Marcin Tyszka
Przewiń do góry