Twórcy

Kompozytorka, urodzona 18 marca 1961 roku w Białymstoku. Odbyła studia kompozytorskie u Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a następnie u Louisa Andriessena w Hadze. Warsztat muzyczny doskonaliła na Międzynarodowych Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadcie oraz — w ramach wymiany artystycznej DAAD — w Berlinie
Kompozytor, skrzypek i pedagog. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej we Wrocławiu u Jana Wichrowskiego oraz realizację kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego. Studia podyplomowe odbył u Stanisława Krupowicza i Cezarego Duchnowskiego.
Urodzony 5 maja 1819 roku w Ubielu, zmarł 4 czerwca 1872 roku w Warszawie. Pochodził z rodziny ziemiańskiej osiadłej w okolicach Mińska. Muzyki uczył się początkowo w Warszawie, później w Mińsku i Berlinie.
Niemiecki dramaturg, prozaik, poeta, redaktor, reżyser. Urodził się w roku 1929 w Eppendorf w Saksonii, zmarł w 1995 w Berlinie. W 1951 roku rodzice Müllera uciekli na Zachód, a on sam przeniósł się do Berlina Wschodniego.

Odbył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji Aleksandra Lasonia oraz w University of Louisville pod kierunkiem Steve’a Rouse’a. Laureat stypendium Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, określany często jako „następca Karola Szymanowskiego”. Studiował fortepian w krakowskim Instytucie Muzycznym oraz w konserwatorium we Lwowie, historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a także kompozycję i teorię muzyki w Konserwatorium Warszawskim.
Kompozytorka łącząca akustyczną tradycję z elektroniczną nowoczesnością, autorka opery Madame Curie. Urodzona 20 października 1943 roku we Lwowie. Ukończyła studia z zakresu reżyserii dźwięku u Antoniego Karużasa w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie
Kompozytor i prawnik, twórca idei „posłuchów” muzycznych. Studiował w Łodzi prawo na uniwersytecie oraz teorię muzyki u Marty Szoki i kompozycję u Zygmunta Krauzego w Akademii Muzycznej.
Strona 2 / 3
Przewiń do góry