Twórcy

Jeden z wiodących zespołów wykonujących muzykę improwizowaną w Polsce, wyznaczający nową jakość we współczesnej wizji muzycznego kolektywu. Nagradzany na najważniejszych europejskich konkursach jazzowych, takich jak m.in. Jazz Hoeilaart w Belgii.
Kompozytor i pianista. Urodzony 17 lipca 1932 roku we Lwowie, zmarł 29 grudnia 2013 roku w Katowicach.
Reżyserka teatralna, wybitna interpretatorka dramatów Antona Czechowa, Williama Szekspira i Elfriede Jelinek. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.
Kompozytor, improwizator, organizator życia muzycznego. Studiował w klasie kompozycji Tadeusza
Bairda i Mariana Borkowskiego w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wiedzę
pogłębiał u Louisa Andriessena w Koninklijk Conservatorium w Hadze.
Urodzony 19 września 1938 roku w Warszawie, studiował tamże w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej – grę na fortepianie u Marii Wiłkomirskiej oraz kompozycję u Kazimierza Sikorskiego. Studia kontynuował w Paryżu u Nadii Boulanger. Jest profesorem kompozycji w łódzkiej Akademii Muzycznej.
Kompozytor i akordeonista. Urodzony 9 kwietnia 1951 roku w Bielsku-Białej, zmarł 1 października 1990 roku w Pszczynie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach kompozycję pod kierunkiem Henryka Mikołaja Góreckiego (1971–1975) oraz grę na akordeonie u Joachima Pichury.
Kompozytorka, urodzona 18 marca 1961 roku w Białymstoku. Odbyła studia kompozytorskie u Włodzimierza Kotońskiego w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina), a następnie u Louisa Andriessena w Hadze. Warsztat muzyczny doskonaliła na Międzynarodowych Letnich Kursach Nowej Muzyki w Darmstadcie oraz — w ramach wymiany artystycznej DAAD — w Berlinie
Kompozytor, skrzypek i pedagog. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej we Wrocławiu u Jana Wichrowskiego oraz realizację kompozycji komputerowej u Cezarego Duchnowskiego. Studia podyplomowe odbył u Stanisława Krupowicza i Cezarego Duchnowskiego.
Strona 2 / 6
Przewiń do góry