Twórcy

Odbył studia w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji Aleksandra Lasonia oraz w University of Louisville pod kierunkiem Steve’a Rouse’a. Laureat stypendium Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska” oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Rocznik 1990. Pianista i kompozytor jazzowy, jeden z najbardziej utytułowanych muzyków młodego pokolenia. Studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie, następnie w Berklee College of Music.
Światowej sławy pianista, kompozytor, pedagog, a także działacz niepodległościowy i polityk. W latach 1873–1878 uczeń, a następnie nauczyciel gry fortepianowej w Instytucie Muzycznym w Warszawie. W 1882 i w 1884 roku odbywał półroczne studia kompozytorskie w Berlinie. Dzięki Helenie Modrzejewskiej wyjechał do Wiednia na studia pianistyczne u Teodora Leszetyckiego; wykładał też harmonię i kontrapunkt w konserwatorium w Strasburgu.
Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku, określany często jako „następca Karola Szymanowskiego”. Studiował fortepian w krakowskim Instytucie Muzycznym oraz w konserwatorium we Lwowie, historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a także kompozycję i teorię muzyki w Konserwatorium Warszawskim.
Saksofonista jazzowy i kompozytor; jedna z czołowych postaci polskiej i europejskiej sceny jazzowej. Piętnastokrotny Najlepszy Saksofonista Sopranowy według magazynu „Jazz Forum”.
Kompozytorka łącząca akustyczną tradycję z elektroniczną nowoczesnością, autorka opery Madame Curie. Urodzona 20 października 1943 roku we Lwowie. Ukończyła studia z zakresu reżyserii dźwięku u Antoniego Karużasa w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie
Kompozytor, prawnik, pedagog, twórca idei „posłuchów” muzycznych. Studiował prawo na Uniwersytecie Łódzkim, teorię muzyki u Marty Szoki i kompozycję u Zygmunta Krauzego w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, a podyplomowo w Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie u Ivana Fedelego (2007–2010) i w paryskim Institut de Recherche et Coordination Acoustique/Musique (2011–2014).
Czołowy polski pianista jazzowy. W latach 1987–1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie (wyróżnienie Nagrodą O. Petersona). Półfinalista Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie, współpracował z orkiestrą legendarnego klarnecisty Artiego Shawa.
Strona 3 / 5
Przewiń do góry