Twórcy

Kompozytor i pedagog, urodzony 17 czerwca 1930 roku w Wilnie. Studiował kompozycję u Juliusa Juzeliūnasa (1952–1957) w Konserwatorium Wileńskim oraz w PWSM w Warszawie u Bolesława Woytowicza (1957–1960). W latach 1963 i 1966 kontynuował studia kompozytorskie w Paryżu pod kierunkiem Nadii Boulanger.
Rocznik 1994. Urodzony w Rybniku saksofonista i kompozytor. Początkowo uczył się gry na wiolonczeli, a dopiero po kilku latach sięgnął po saksofon. Absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Uczył się u takich postaci, jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney.
Urodzony 10 lipca 1835 roku w Lublinie, zmarł 31 marca 1880 roku w Moskwie. Wybitny polski skrzypek wirtuoz i kompozytor.
Kompozytorka, dyrygentka i pedagog. Studiowała dyrygenturę i kompozycję w Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończyła w 1974 roku pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego. Studia uzupełniała na mistrzowskich kursach dyrygentury u Hansa Swarowsky’ego w Austrii.
Kompozytor, improwizator, twórca instalacji multimedialnych, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz w Koninklijk Conservatorium w Hadze, ukończył studia doktoranckie w zakresie kompozycji i muzyki komputerowej w University of Chicago. Obecnie wykłada kompozycję w University of Louisville, kieruje również działającymi na tej uczelni studiami muzyki komputerowej. Gościnnie wykładał m.in. w Akademiach Muzycznych w Krakowie oraz w Katowicach, Columbia College Chicago, University of Illinois Urbana-Champaign, Indiana University
Eksploruje szeroki wachlarz stylów, nurtów i gatunków – od muzyki współczesnej, przez filmową, aż do rozrywkowej. Jego kompozycje współczesne zwracają uwagę inwencją formalną, przemyślaną dramaturgią, ekspresją oraz indywidualnym podejściem do postmodernizmu.
Charyzmatyczna perkusistka, śpiewaczka i kompozytorka. Ukończyła studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu u Jana Antoniego Wichrowskiego (perkusja) oraz Danuty Paziuk-Zipser (śpiew solowy). W 2000 roku kontynuowała studia w Conservatorium Hogeschool Enschede.
Strona 5 / 5
Przewiń do góry