Aktualności

Konkurs „Koncert życzeń dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego”
01 / 06 / 2021
Premiera jubileuszowego albumu GREAT ENCOUNTERS, wydanego z okazji 75-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, już 6 czerwca! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs. Konkurs niezwykły, bo przedpremierowy! Wystarczy, że przyłączycie się do nas i w ramach wspólnego świętowania złożycie PWM niekonwencjonalne życzenia urodzinowe. Na odpowiedzi pod postem konkursowym czekamy do 2 czerwca do godziny 12:00. Zapraszamy na instagrama ANAKLASIS i do dzieła!
GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS: koncert promujący płytę już 6 czerwca!
24 / 05 / 2021
Czy można jednogłośnie stworzyć listę najbardziej znanych polskich kompozytorów? Tych, którzy przez ostatnie stulecia odwrócili podejście do sztuki dźwięków, torując nowe drogi dla swoich XX- i XXI-wiecznych następców? Propozycji polskiej Wielkiej Piątki mogłyby zapewne powstać dziesiątki, a większość z nich byłaby całkiem przekonująca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne podjęło się tego wyzwania nie tylko typując rodzime ikony, ale także – stawiając krok dalej – oddając ich twórczość jako inspirację dla współczesnych twórców. W ten sposób powstał najnowszy krążek GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS, którym Oficyna zaznacza 75 lat swojej działalności.
„ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka koncertowo podczas Katowice Kultura Natura
17 / 05 / 2021
Katowice Kultura Natura, jeden z flagowych katowickich festiwali muzyki klasycznej, już po raz szósty zgromadzi w sali NOSPR znakomitych artystów z całego świata. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Tęsknota i pragnienie”. Jednym z festiwalowych wydarzeń będzie koncertowe wykonanie opery ahat-ilī – siostra bogów Aleksandra Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk. To wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza że płyta z premierową rejestracją opery, wydana przez ANAKLASIS, ubiega się o zwycięstwo w tegorocznej edycji Fryderyków.
GREAT ENCOUNTERS na 75. urodziny PWM
05 / 05 / 2021
Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski i Ignacy Jan Paderewski wykonali w polskiej muzyce tę samą pracę, która w słowie dokonała się za sprawą trzech wieszczy romantyzmu oraz tytanów pozytywistycznej prozy. Ich utwory nie tylko imponują pięknem formy i wzruszają ładunkiem emocji, ale są też niestarzejącą się inspiracją dla współczesnych twórców. Przechowują dźwiękowy idiom polskości do którego chcąc nie chcąc, hołdem lub buntem, odnoszą się kolejne pokolenia artystów i melomanów, w przypadku GREAT ENCOUNTERS – najwybitniejsi przedstawiciele polskiej muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Konkurs: „Z Palestrem na ścieżce dźwiękowej”
21 / 04 / 2021
W związku z nominacją CONCERTINOS do nagrody Fryderyk 2021 przypominamy, jak wszechstronnym twórcą był Roman Palester. Komponował nie tylko muzykę poważną! Spełniał się także w muzyce filmowej – to właśnie on był odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do filmów takich jak „Zakazane piosenki” czy „Zabawka”.

Jeśli chcecie o Romanie Palestrze dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zabawy na profilu ANAKLASIS na Facebooku.

Wystarczy, że w komentarzu opowiecie o polskiej filmowej ścieżce dźwiękowej, która już od pierwszych brzmień powoduje w was chęć poderwania się z kanapy.

Do wygrania między innymi książka „Roman Palester – Słuch absolutny. Niedokończona autobiografia i listy”

Powodzenia!
Co widzimy, kiedy słuchamy? ACOUSMATIC MUSIC od ANAKLASIS w sprzedaży od 29 kwietnia
19 / 04 / 2021
Choć muzyki z założenia słuchamy, to przepływa ona też przez inne zmysły. Czy ten związek jest jednak konieczny i nierozerwalny? A gdyby zamknąć oczy, otworzyć wyobraźnię i poddać się napływającym, niespodziewanym wrażeniom? Do gry z własnymi doświadczeniami i oczekiwaniami zaprasza ANAKLASIS, prezentując najnowszy krążek z serii PORTRAITS. Najnowszy dwupłytowy album ACOUSMATIC MUSIC przedstawia filozofię muzyki w ujęciu Marcina Stańczyka, jednego z najciekawszych kompozytorów współczesnych.
KONKURS:
29 / 03 / 2021
Puśćcie wodze fantazji, odpowiedzcie na pytanie konkursowe i wygrajcie album DZIADY od High Definition Quartet na winylu lub CD!
Anaklasis zaprasza do wspólnej zabawy na Instagramie w dniach 29-31 marca. Sprawdźcie sami!
ANAKLASIS z 4 nominacjami do Fryderyków!
17 / 03 / 2021
Akademia Fonograficzna ogłosiła dziś nominacje do jednej z najważniejszych nagród na polskim rynku muzycznym. Wśród wyróżnionych w drodze po Fryderyki są 4 krążki wydane przez ANAKLASIS. Mająca niewiele ponad rok marka fonograficzna, działająca w ramach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po raz kolejny została doceniona. Teraz czas na drugą turę głosowania, po której dowiemy się, do kogo trafią prestiżowe statuetki.
Strona 10 / 12
Przewiń do góry