Aktualności

KONKURS „Prześwietleni”
04 / 11 / 2022
Już niedługo, 14 listopada, czeka nas premiera krążka ANA022 oraz koncert, na którym po raz pierwszy Adam Pierończyk zaprezentuje swój projekt SZYMANOWSKI / X-RAY. Będzie to z pewnością wyjątkowy dzień. Zapraszamy Was do przeżycia go razem z nami! W konkursie „Prześwietleni” do wygrania podwójna wejściówka na wydarzenie oraz jeszcze ciepłe albumy ANA022.
Szymanowski prześwietlony. Premiera albumu SZYMANOWSKI / X-RAY już 14 listopada!
28 / 10 / 2022
Niezbadane są ścieżki inspiracji. Karol Szymanowski szukał ich w starożytności, na Wschodzie, w rodzimym folklorze, natomiast współcześni twórcy, z innej gliny ulepieni, znajdują je w dziele Szymanowskiego. To, co gigant muzyki polskiej zamknął sto lat temu, otwierają na nowo, biorąc za punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, do podróży w nieznane.
Tryptyk operowy Alka Nowaka i Szczepana Twardocha na LP już od 25 października!
25 / 10 / 2022
Alek Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Od 25 października ich trzy dzieła wokalno-instrumentalne, tworzące fenomenalny „tryptyk śląski”, będzie można kupić w pakiecie na płytach kompaktowych, i co najważniejsze, winylowych!
KONKURS „Fto to je?”
11 / 10 / 2022
„Nazywam się Alois Pokora”, „Ja, Alois Pokora”, „Jestem Alois Pokora” – powtarza raz po raz, jak refren, główny bohater libretta Szczepana Twardocha, próbując siebie samego przekonać, że ma jakąś tożsamość. Zadaje sobie pytanie: „Fto jo je?”, ale nie potrafi znaleźć na nie jednoznacznej odpowiedzi. Teraz chcemy zapytać Was: „Fto jo je?” – „Kim jesteś?”, „Jak rozumiesz swoją tożsamość?”. Zainspiruj nas i wygraj CD ANA023 POKORA. DRAMMA GIOCOSO z autografem Alka Nowaka.
Zwieńczenie śląskiej trylogii. Premiera albumu Pokora. Dramma giocoso już 7 października!
30 / 09 / 2022
Twórcze starcie artystycznych indywidualistów to przedsięwzięcie wysokiego ryzyka i zdawać się mogło, że uda się tylko raz. Tymczasem współpraca jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XXI wieku, Alka Nowaka, z jednym z najlepszych współczesnych pisarzy, Szczepanem Twardochem, nie tylko trwa, ale przynosi kolejne znakomite owoce.
KONKURS „Czy to kolejny książę skrzypiec?”
23 / 09 / 2022
07.09.2022 mieliśmy niezwykłą okazję na spotkanie w Sali Białej Hotelu Bazar w Poznaniu. W miejscu, w którym niegdyś koncertował Henryk Wieniawski, odbył się koncert LEGENDA NA NOWO promujący album ANA020 LEGEND. Tytułową legendą jest „książę skrzypiec”, a autor kompozycji, Adam Bałdych, podejmuje się eksperymentowania z muzyką mistrza.
Koncerty ,,Themes of Dracula”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS. Mamy album, był pierwszy koncert, przychodzi więc pora na kolejne!
Koncerty ,,LEGEND”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na LEGEND od ANAKLASIS. Dystrybucja albumu LEGEND towarzyszyła rozpoczęciu lata. Pożegnajmy je więc „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego” na żywo!
Strona 6 / 12
Przewiń do góry