Aktualności

Reliefy Andrzeja Krzanowskiego po raz pierwszy na jednym albumie. Premiera już 8 kwietnia!
30 / 03 / 2022
Andrzej Krzanowski był bezsprzecznie jednym z najciekawszych polskich kompozytorów-wizjonerów XX wieku. Choć z pewnością miałby do powiedzenia znacznie więcej, niż dane mu było czasu, jego twórczość nie uległa zapomnieniu, jest wykonywana i nagrywana. Już 8 kwietnia do dystrybucji trafi krążek RELIEFS od ANAKLASIS z kompletem jego legendarnych Reliefów.
Fryderyki 2022: 5 nominacji dla albumów ANAKLASIS!
24 / 03 / 2022
Poznaliśmy dziś nominowanych do najważniejszych polskich nagród rynku fonograficznego – Fryderyków 2022. Wśród tegorocznych nominacji znalazły się, podobnie jak w roku ubiegłym, aż 4 krążki sygnowane znakiem ANAKLASIS. To już trzeci raz, kiedy wytwórnia fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zostaje wyróżniona nominacjami do tej prestiżowej nagrody.
Najpiękniejsze nagrania XX wieku Fryderyka Chopina w ANAKLASIS od 1 marca!
14 / 02 / 2022
Wiele jest pomysłów na to, jak należy grać Chopina, sporo żelaznych zasad, jak się go grać powinno i niemało hipotez, jak grać by go można. Boks FRYDERYK CHOPIN – PIANO CONCERTOS / ÉTUDES / CHAMBER WORKS od ANAKLASIS to skarby z archiwów nagrań, podzielone na trzy płyty. Lista wykonawców to wcielona historia polskiej pianistyki XX wieku.
Polska muzyka nowa na Dzień Babci i Dziadka
14 / 01 / 2022
#wyostrzsłuch – Dzień Babci i Dziadka już za tydzień!

Z tej okazji mamy dla was konkurs, w którym wygrać możecie muzyczne zestawy prezentowe idealne na świąteczny upominek. Zajrzyjcie na profil ANAKLASIS na Instagramie i weźcie udział w zabawie!
Konkurs  „Wzbogać płytotekę o solenizanta!”
18 / 12 / 2021
Co w dziełach Alka Nowaka skradło twoje serce? Był to drzemiący w błocie i węglu Drach? A może brzmienie pianina Rhodesa w „Naninana”? Oczaruj nas swoją historią, kreatywność nie ma granic!
Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny
22 / 11 / 2021
„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej z najwyższej półki.
Syrena. Melodrama aeterna Aleksandra Nowaka i Szczepana Twardocha  w ANAKLASIS od 5 listopada!
22 / 10 / 2021
Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Drach. Dramma per musica zapoczątkował serię OPERA od ANAKLASIS, do której dołączy drugie wspólne dzieło Nowaka i Twardocha – Syrena. Melodrama aeterna na kompakcie. Premiera 5 listopada podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.
Strona 6 / 10
Przewiń do góry