Aktualności

KONKURS „Czy to kolejny książę skrzypiec?”
23 / 09 / 2022
07.09.2022 mieliśmy niezwykłą okazję na spotkanie w Sali Białej Hotelu Bazar w Poznaniu. W miejscu, w którym niegdyś koncertował Henryk Wieniawski, odbył się koncert LEGENDA NA NOWO promujący album ANA020 LEGEND. Tytułową legendą jest „książę skrzypiec”, a autor kompozycji, Adam Bałdych, podejmuje się eksperymentowania z muzyką mistrza.
Koncerty ,,Themes of Dracula”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS. Mamy album, był pierwszy koncert, przychodzi więc pora na kolejne!
Koncerty ,,LEGEND”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na LEGEND od ANAKLASIS. Dystrybucja albumu LEGEND towarzyszyła rozpoczęciu lata. Pożegnajmy je więc „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego” na żywo!
KONKURS „Wrzesień – Warszawska Jesień”
14 / 09 / 2022
Powitajmy tegoroczną jesień razem! W konkursie „Wrzesień – Warszawska Jesień” do wygrania album „RELIEFS” oraz wejściówki na koncert „Andrzej Krzanowski. Wizjonerska muzyka akordeonowa”, czyli na pierwszy w historii festiwalu Warszawska Jesień koncert specjalny współorganizowany wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
PWM i ANAKLASIS na 65. Warszawskiej Jesieni
07 / 09 / 2022
„Warszawska Jesień” to największy rangą festiwal muzyki współczesnej w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Od 1956 roku przedstawia międzynarodowej publiczności bieżące dokonania artystyczne, inspirując i dokumentując rozwój sztuki dźwięków. 16 września startuje kolejna, 65. już odsłona festiwalu, tym razem pod hasłem „Połączenia”.
KONKURS „Moja LEGENDa”
02 / 09 / 2022
07 sierpnia Adam Bałdych Quintet oraz Agata Szymczewska zaprezentują na żywo materiał ANA020 „LEGEND” wydany w czerwcu w ramach serii REVISIONS. Koncert będzie wydarzeniem towarzyszącym konferencji prasowej 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. To będzie z pewnością wyjątkowe spotkanie – wariacje na temat dorobku mistrza w powiązaniu z konkursem skrzypcowym, któremu patronuje.

Przy tej sposobności przygotowaliśmy konkurs „Moja LEGENDa”. Do wygrania albumy „LEGEND” oraz wejściówki na koncert „LEGENDA NA NOWO”.
PWM i ANAKLASIS na 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego
30 / 08 / 2022
Nazywany „księciem skrzypków” lub „czarodziejem skrzypiec” Henryk Wieniawski do dziś pozostaje ikoną XIX-wiecznej wirtuozerii. Był celebrytą w najlepszym tego słowa znaczeniu, podbijał serca publiczności podczas koncertów na całym świecie. Od 1935 roku młodzi skrzypkowie marzący o światowej sławie zgłaszają się do udziału w konkursie jego imienia licząc na zwycięstwo, które otworzy im drzwi do międzynarodowej kariery.
KONKURS „Top 1 krwiopijcy w dziejach”
23 / 08 / 2022
19 sierpnia swoją premierę miał dziewiąty krążek serii REVISIONS – THEMES OF DRACULA Piotra Orzechowskiego oraz Kuby Więcka. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie „Top 1 krwiopijcy w dziejach”, w którym wygrać można album z autografami jego autorów.
Strona 6 / 12
Przewiń do góry