Aktualności

Konkurs  „Wzbogać płytotekę o solenizanta!”
18 / 12 / 2021
Co w dziełach Alka Nowaka skradło twoje serce? Był to drzemiący w błocie i węglu Drach? A może brzmienie pianina Rhodesa w „Naninana”? Oczaruj nas swoją historią, kreatywność nie ma granic!
Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny
22 / 11 / 2021
„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej z najwyższej półki.
Syrena. Melodrama aeterna Aleksandra Nowaka i Szczepana Twardocha  w ANAKLASIS od 5 listopada!
22 / 10 / 2021
Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Drach. Dramma per musica zapoczątkował serię OPERA od ANAKLASIS, do której dołączy drugie wspólne dzieło Nowaka i Twardocha – Syrena. Melodrama aeterna na kompakcie. Premiera 5 listopada podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.
KONKURS „Wielkie spotkania w twoim odtwarzaczu”
06 / 10 / 2021
Wielkie spotkania już za rogiem!

Koncertowe obchody jubileuszu PWM to nie tylko okazja do usłyszenia GREAT ENCOUNTERS na żywo, ale też wielki dzień wydania tego albumu w wersji winylowej.

Z tej okazji mamy dla was coś specjalnego – okazję do zgarnięcia czarnej, jeszcze ciepłej płyty w zestawie z podwójnym zaproszeniem na koncert 13 października!
Wielkie spotkania – przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!
30 / 08 / 2021
Od początku działalności celem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego było zbliżanie ludzi poprzez muzykę – czy to w ramach działań edukacyjnych, czy przez ułatwianie dostępu do materiałów nutowych, czy wreszcie przez udział w kształtowaniu gustów i popularyzację tego, co w polskiej kulturze najlepsze. Podsumowując 75 lat rozwoju i dokumentowania historii, PWM zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na spotkanie z muzyką na żywo, będące spojrzeniem wstecz, a zarazem w przyszłość.
CONTEMPORARY CARILLON: nowa płyta w serii SOUNDS od ANAKLASIS w sprzedaży od 3 września!
19 / 08 / 2021
Coraz częściej odkrywane są na nowo zapomniane brzmienia, które powracają do muzycznego świata odświeżone i unowocześnione. Tak jest w przypadku najnowszego krążka od ANAKLASIS – wydana w serii SOUNDS płyta CONTEMPORARY CARILLON to jedyna w swoim rodzaju próba pokazania współczesnego brzmienia dzwonów w ujęciu najwybitniejszych polskich kompozytorów. Płyta trafi do sprzedaży 3 września. Dwa dni później po raz pierwszy zabrzmią na żywo dwa zarejestrowane na niej utwory.
Fryderyk 2021 dla ANAKLASIS
28 / 06 / 2021
Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne – Fryderyki – zostały wręczone. W kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa triumfowała wydana przez ANAKLASIS opera ahat-ilī – siostra bogów. Muzykę skomponował Aleksander Nowak, libretto – na podstawie własnej powieści – napisała noblistka Olga Tokarczuk. Podczas uroczystej Gali Muzyki Poważnej zorganizowanej w Operze na Zamku w Szczecinie statuetkę odebrał kompozytor dzieła.
Emocje 2021: Marzena Diakun z nagrodą Radia Wrocław Kultura
24 / 06 / 2021
Marzena Diakun, dyrygentka o nieprzeciętnym talencie, została wyróżniona w plebiscycie Emocje, organizowanym przez Radio Wrocław Kultura. Artystka otrzymała nagrodę za swoje ostatnie płyty, w tym za POLISH HEROINES OF MUSIC wydaną przez ANAKLASIS.
Strona 9 / 12
Przewiń do góry