Aktualności

PWM i ANAKLASIS na 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego
30 / 08 / 2022
Nazywany „księciem skrzypków” lub „czarodziejem skrzypiec” Henryk Wieniawski do dziś pozostaje ikoną XIX-wiecznej wirtuozerii. Był celebrytą w najlepszym tego słowa znaczeniu, podbijał serca publiczności podczas koncertów na całym świecie. Od 1935 roku młodzi skrzypkowie marzący o światowej sławie zgłaszają się do udziału w konkursie jego imienia licząc na zwycięstwo, które otworzy im drzwi do międzynarodowej kariery.
KONKURS „Top 1 krwiopijcy w dziejach”
23 / 08 / 2022
19 sierpnia swoją premierę miał dziewiąty krążek serii REVISIONS – THEMES OF DRACULA Piotra Orzechowskiego oraz Kuby Więcka. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie „Top 1 krwiopijcy w dziejach”, w którym wygrać można album z autografami jego autorów.
Koncert: Piotr Orzechowski & Kuba Więcek – ,,Themes of Dracula”
01 / 08 / 2022
Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo.
Nowe życie Draculi. Premiera albumu THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS już 19 sierpnia!
18 / 07 / 2022
Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek. 19 sierpnia do dystrybucji trafi album THEMES OF DRACULA z dekonstrukcją tematów z Draculi. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
KONKURS „#LEGEND.a w Twojej płytotece”
10 / 07 / 2022
Obchodzimy rocznicę urodzin Henryka Wieniawskiego – wirtuozerskiego skrzypka, wybitnego kompozytora i cenionego pedagoga. Tak się składa, że dwa tygodnie temu miała miejsce premiera krążka #ANA020, czyli wyniku eksperymentów i przewrotów brzmień Wieniawskiego w wykonaniu Adama Bałdycha. W związku z tym w ramach celebracji tego wyjątkowego dnia zapraszamy Was do udziału w konkursie #LEGEND.a w Twojej płytotece.
Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!
06 / 06 / 2022
„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”.
Fryderyk dla ANAKLASIS!
23 / 04 / 2022
Fryderyki 2022 rozdane! Z Gali Muzyki Poważnej, najważniejszych nagród fonograficznych w Polsce, płyną dobre wieści. Kolejny rok z rzędu ANAKLASIS triumfuje w kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa. Płyta SYRENA. MELODRAMA AETERNA, będąca efektem współpracy pisarza Szczepana Twardocha i związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym kompozytora Aleksandra Nowaka, została doceniona przez krytyków i zdobyła prestiżową statuetkę. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze na Zamku w Szczecinie nagrodę odebrał kompozytor dzieła.
POLISH HEROINES OF MUSIC z wyróżnieniem Académie Charles Cros
31 / 03 / 2022
Każde wyróżnienie przyjmuje się z radością, a nagród nigdy nie jest za wiele. Z przyjemnością informujemy o kolejnym dostrzeżeniu płyty wydanej pod marką ANAKLASIS. Tym razem francuska Académie Charles Cros przyznała Coup de coeur 2021 w kategorii „Muzyka współczesna” krążkowi POLISH HEROINES OF MUSIC.
Strona 5 / 10
Przewiń do góry