Aktualności

#WYOSTRZSŁUCH RAZEM Z ANAKLASIS – 3. URODZINY MARKI
22 / 11 / 2022
Najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków, wybitne dzieła, znakomici kompozytorzy i wykonawcy – to istota powołanej przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne marki fonograficznej ANAKLASIS. Świętuje ona już trzecie urodziny, utrzymując zawrotne tempo i wysoki poziom artystyczny publikacji!
KONKURS NA 3. URODZINY ANAKLASIS – „Świętuj razem z nami!”
22 / 11 / 2022
Niemal 30 wydań kompaktowych i analogowych oraz 3 publikacje audio-wizualne. Zapomniane nagrania, monograficzne ujęcia dzieł kompozytorów XX i XXI wieku, a także eksperymenty i przekraczanie granic muzycznych światów – to istota naszej marki fonograficznej. Zaproś je do swojej płytoteki!
Z wirtuozowskim rozmachem. Premiera albumu CONCERTOS Elżbiety Sikory już 2 grudnia!
18 / 11 / 2022
Poproszona o próbę zdefiniowania własnej twórczości, nazwała ją ekspresjonizmem lirycznym. Wybór takiego szyldu wiele mówi o emocjonalnym natężeniu muzyki Elżbiety Sikory, które być może jest odbiciem doświadczenia dwóch ojczyzn – Polski i Francji – ale i konsekwencją artystycznego dojrzewania w epoce ścierania się potężnych żywiołów, awangardy i nurtu neoklasycznego. Albo z myślenia o celu, jakim jest dla artystki słuchacz, którego zawsze pragnie zadziwić, zaskoczyć, bądź zaszokować.
Spotkanie z Agatą Zubel w Goethe-Institut w Krakowie
09 / 11 / 2022
Agata Zubel jest jednym z najgłośniejszych nazwisk współczesnej sceny muzycznej. To kompozytorka o niespożytej wyobraźni, wokalistka o niebywałych możliwościach. 16 listopada w krakowskim Goethe-Institut będzie możliwość nie tylko spotkania z artystką, ale także obejrzenia rejestracji jej Bildbeschreibung – dzieła zarejestrowanego i wydanego przez ANAKLASIS, markę Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które jest partnerem wydarzenia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
KONKURS „Prześwietleni”
04 / 11 / 2022
Już niedługo, 14 listopada, czeka nas premiera krążka ANA022 oraz koncert, na którym po raz pierwszy Adam Pierończyk zaprezentuje swój projekt SZYMANOWSKI / X-RAY. Będzie to z pewnością wyjątkowy dzień. Zapraszamy Was do przeżycia go razem z nami! W konkursie „Prześwietleni” do wygrania podwójna wejściówka na wydarzenie oraz jeszcze ciepłe albumy ANA022.
Szymanowski prześwietlony. Premiera albumu SZYMANOWSKI / X-RAY już 14 listopada!
28 / 10 / 2022
Niezbadane są ścieżki inspiracji. Karol Szymanowski szukał ich w starożytności, na Wschodzie, w rodzimym folklorze, natomiast współcześni twórcy, z innej gliny ulepieni, znajdują je w dziele Szymanowskiego. To, co gigant muzyki polskiej zamknął sto lat temu, otwierają na nowo, biorąc za punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, do podróży w nieznane.
Tryptyk operowy Alka Nowaka i Szczepana Twardocha na LP już od 25 października!
25 / 10 / 2022
Alek Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Od 25 października ich trzy dzieła wokalno-instrumentalne, tworzące fenomenalny „tryptyk śląski”, będzie można kupić w pakiecie na płytach kompaktowych, i co najważniejsze, winylowych!
KONKURS „Fto to je?”
11 / 10 / 2022
„Nazywam się Alois Pokora”, „Ja, Alois Pokora”, „Jestem Alois Pokora” – powtarza raz po raz, jak refren, główny bohater libretta Szczepana Twardocha, próbując siebie samego przekonać, że ma jakąś tożsamość. Zadaje sobie pytanie: „Fto jo je?”, ale nie potrafi znaleźć na nie jednoznacznej odpowiedzi. Teraz chcemy zapytać Was: „Fto jo je?” – „Kim jesteś?”, „Jak rozumiesz swoją tożsamość?”. Zainspiruj nas i wygraj CD ANA023 POKORA. DRAMMA GIOCOSO z autografem Alka Nowaka.
Strona 5 / 12
Przewiń do góry