Aktualności

Koncert WIENIAWSKI/LEGEND na IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego
13 / 07 / 2023
IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego już wkrótce. W ślad za ubiegłoroczną edycją, nie może zabraknąć tam i ANAKLASIS. Tym razem na festiwalowej scenie zagrają Adam Bałdych i Krzysztof Dys z materiałem płyty LEGEND, której premiera na LP już 31 lipca!
ZDOBĄDŹ NOWĄ PŁYTĘ OD ANAKLASIS
04 / 07 / 2023
Czy pamiętacie, jak zaczęła się współpraca między Lutosławski Quartet i Michael Bates' Acrobat? Jeśli tak, to nie czekaj. Weź udział w naszym konkursie i zdobądź płytę METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI!
Lutosławski między klasyką a jazzem. Album METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI w sprzedaży od 28 czerwca!
12 / 06 / 2023
Jak daleko jest od jazzu do klasyki? Czy aby na pewno mówią aż tak różnymi językami? Michael Bates’ Acrobat i Lutosławski Quartet to dwa zespoły wywodzące się z różnych kręgów muzycznych, które nawiązały artystyczny dialog skupiający się wokół twórczości Witolda Lutosławskiego, jednego z najważniejszych polskich kompozytorów XX wieku. Efekt ich pracy został zarejestrowany i już niebawem będzie wydany przez polską markę fonograficzną ANAKLASIS. Płyta METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI trafi na rynek 28 czerwca.
Antyczny dramat oczami współczesnych twórczyń. ORESTEJA  Agaty Zubel z librettem Mai Kleczewskiej od ANAKLASIS  już w sprzedaży!
30 / 05 / 2023
Krwawe zbrodnie, rodzinne dramaty i siła przeznaczenia – ponadczasowa twórczość antycznych dramatopisarzy do dziś porusza odbiorców i jest inspiracją dla współczesnych artystów. "Oresteja" Ajschylosa stała się podstawą dramatopery Agaty Zubel z librettem Mai Kleczewskiej, które zderzyły dawną tragedię z nowoczesnymi środkami wyrazu artystycznego. W ich wizji starożytnego dramatu w podwójnej roli wystąpiła także wszechstronna polska aktorka – Danuta Stenka. "Oresteja" została zarejestrowana i wydana przez ANAKLASIS na płycie, która dziś trafia do sprzedaży.
ANAKLASIS IN JAPAN: jazz na styku kultur
11 / 05 / 2023
Na przełomie kwietnia i maja polski jazz triumfował w Japonii. W ramach projektu ANAKLASIS IN JAPAN uznani polscy i japońscy artyści jazzowi wystąpili z 5 koncertami dla setek odbiorców zgromadzonych w 4 prestiżowych lokalizacjach w Tokio, zderzając swoje pomysły na improwizację. Było to pierwsze tak rozbudowane tournée z polską muzyką jazzową zorganizowane pod szyldem marki fonograficznej ANAKLASIS, działającej w ramach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
FRYDERYK DLA ANAKLASIS!
28 / 04 / 2023
Fryderyki 2023 rozdane! Z Gali Muzyki Poważnej, najważniejszych nagród fonograficznych w Polsce, rokrocznie płyną wspaniałe wieści! Statuetkę w kategorii Muzyka Kameralna – Duety otrzymały RELIEFY – krążek serii PORTRAITS. Nagrodę w Mediatece w Tychach odebrał Maciej Frąckiewicz.
ANAKLASIS IN JAPAN: ŚWIATOWY DZIEŃ JAZZU Z  ANAKLASIS
21 / 04 / 2023
Jazz jest nieodłącznym elementem marki ANAKLASIS, która w ramach serii REVISIONS prezentuje nowe ujęcia wybitnych dzieł. Polska muzyka w improwizowanej odsłonie zabrzmi na przełomie kwietnia i maja podczas koncertów w Tokio, realizowanych w ramach projektu ANAKLASIS IN JAPAN.
Upoluj bilety na WANDĘ
28 / 03 / 2023
Już w najbliższą sobotę w Operze Krakowskiej premiera nowej wersji scenicznej opery "Wanda" Joanny Wnuk-Nazarowej. Wydarzeniu towarzyszy blu-ray od ANAKLASIS z realizacją dzieła, która miała swoje miejsce na Wawelu. Kiedy miało to miejsce? Odpowiedz na pytanie i upoluj bilety na WANDĘ!
Strona 3 / 12
Przewiń do góry