Aktualności

FRYDERYK DLA ANAKLASIS!
28 / 04 / 2023
Fryderyki 2023 rozdane! Z Gali Muzyki Poważnej, najważniejszych nagród fonograficznych w Polsce, rokrocznie płyną wspaniałe wieści! Statuetkę w kategorii Muzyka Kameralna – Duety otrzymały RELIEFY – krążek serii PORTRAITS. Nagrodę w Mediatece w Tychach odebrał Maciej Frąckiewicz.
ANAKLASIS IN JAPAN: ŚWIATOWY DZIEŃ JAZZU Z  ANAKLASIS
21 / 04 / 2023
Jazz jest nieodłącznym elementem marki ANAKLASIS, która w ramach serii REVISIONS prezentuje nowe ujęcia wybitnych dzieł. Polska muzyka w improwizowanej odsłonie zabrzmi na przełomie kwietnia i maja podczas koncertów w Tokio, realizowanych w ramach projektu ANAKLASIS IN JAPAN.
Upoluj bilety na WANDĘ
28 / 03 / 2023
Już w najbliższą sobotę w Operze Krakowskiej premiera nowej wersji scenicznej opery "Wanda" Joanny Wnuk-Nazarowej. Wydarzeniu towarzyszy blu-ray od ANAKLASIS z realizacją dzieła, która miała swoje miejsce na Wawelu. Kiedy miało to miejsce? Odpowiedz na pytanie i upoluj bilety na WANDĘ!
Fryderyki 2023: 3 nominacje dla ANAKLASIS!
23 / 03 / 2023
Poznaliśmy dziś nominowanych do najważniejszych polskich nagród rynku fonograficznego – Fryderyków 2023. Wśród tegorocznych nominacji ponownie znalazły się krążki sygnowane znakiem ANAKLASIS. To już czwarty raz, kiedy wytwórnia płytowa Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zostaje wyróżniona nominacjami do tej prestiżowej nagrody.
Królowa, co kochała Niemca. Premiera albumu WANDA już 31 marca!
20 / 03 / 2023
Losy legendarnej władczyni Krakowa przełożone na język współczesnej opery. „Wanda” Joanny Wnuk-Nazarowej na podstawie Norwidowskiego misterium o tym samym tytule to najnowsza pozycja w naszym katalogu. Na płycie blu-ray znajdzie się rejestracja prawykonania spektaklu oraz film dokumentalny o kompozytorce „Pod presją dźwięku i słowa” w reżyserii Violetty Rotter-Kozery.
Konkurs. Upoluj bilety na REVISIONS OF ANAKLASIS!
10 / 03 / 2023
12 marca w Vertigo Jazz Club & Restaurant we Wrocławiu odbędzie się REVISIONS of ANAKLASIS – koncert będący zapowiedzią wyjątkowych wydarzeń. Bądźcie tam z nami!
REVISIONS OF ANAKLASIS: Adam Pierończyk, Piotr Orzechowski i Saki Ozawa w Vertigo Jazz Club & Restaurant już 12 marca
28 / 02 / 2023
Już 12 marca we wrocławskim Vertigo Jazz Club & Restaurant wystąpią muzycy znani z krążków ANAKLASIS – pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Adam Pierończyk, którzy po raz pierwszy spotkają się na jednej scenie z japońską pianistką młodego pokolenia, Saki Ozawą.
Nominacje O!Lśnień
03 / 02 / 2023
Na konto naszej wytwórni wędruje kolejna nominacja w plebiscycie O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa. Wśród nominowanych tegorocznej, już siódmej edycji znaleźli się Adam Bałdych i Agata Szymczewska.
Strona 3 / 12
Przewiń do góry