Aktualności

Koncert: Piotr Orzechowski & Kuba Więcek – ,,Themes of Dracula”
01 / 08 / 2022
Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo.
Nowe życie Draculi. Premiera albumu THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS już 19 sierpnia!
18 / 07 / 2022
Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek. 19 sierpnia do dystrybucji trafi album THEMES OF DRACULA z dekonstrukcją tematów z Draculi. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
KONKURS „#LEGEND.a w Twojej płytotece”
10 / 07 / 2022
Obchodzimy rocznicę urodzin Henryka Wieniawskiego – wirtuozerskiego skrzypka, wybitnego kompozytora i cenionego pedagoga. Tak się składa, że dwa tygodnie temu miała miejsce premiera krążka #ANA020, czyli wyniku eksperymentów i przewrotów brzmień Wieniawskiego w wykonaniu Adama Bałdycha. W związku z tym w ramach celebracji tego wyjątkowego dnia zapraszamy Was do udziału w konkursie #LEGEND.a w Twojej płytotece.
Współczesna odsłona wirtuozerii. Premiera albumu LEGEND już 24 czerwca!
06 / 06 / 2022
„Stawiam na kameralistykę, chcąc wydobyć jak najwięcej koloru samych skrzypiec i ich zmieniającego się brzmienia” – mówi o swojej wizji Wieniawskiego wirtuoz Adam Bałdych, którego recenzent „Frankfurter Allgemeine Zeitung” nazwał „najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem naszych czasów”. Biegłość techniczna i staranne wykształcenie, w tym dyplom katowickiej Akademii Muzycznej ukończonej z wyróżnieniem oraz stypendium w Berklee College of Music, nie przeszkadzają Bałdychowi w nieortodoksyjnym podejściu nawet do uświęconej tradycją muzyki mistrzów. Już 24 czerwca do dystrybucji trafi album LEGEND z „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego”.
Fryderyk dla ANAKLASIS!
23 / 04 / 2022
Fryderyki 2022 rozdane! Z Gali Muzyki Poważnej, najważniejszych nagród fonograficznych w Polsce, płyną dobre wieści. Kolejny rok z rzędu ANAKLASIS triumfuje w kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa. Płyta SYRENA. MELODRAMA AETERNA, będąca efektem współpracy pisarza Szczepana Twardocha i związanego z Polskim Wydawnictwem Muzycznym kompozytora Aleksandra Nowaka, została doceniona przez krytyków i zdobyła prestiżową statuetkę. Podczas uroczystej gali zorganizowanej w Operze na Zamku w Szczecinie nagrodę odebrał kompozytor dzieła.
POLISH HEROINES OF MUSIC z wyróżnieniem Académie Charles Cros
31 / 03 / 2022
Każde wyróżnienie przyjmuje się z radością, a nagród nigdy nie jest za wiele. Z przyjemnością informujemy o kolejnym dostrzeżeniu płyty wydanej pod marką ANAKLASIS. Tym razem francuska Académie Charles Cros przyznała Coup de coeur 2021 w kategorii „Muzyka współczesna” krążkowi POLISH HEROINES OF MUSIC.
Reliefy Andrzeja Krzanowskiego po raz pierwszy na jednym albumie. Premiera już 8 kwietnia!
30 / 03 / 2022
Andrzej Krzanowski był bezsprzecznie jednym z najciekawszych polskich kompozytorów-wizjonerów XX wieku. Choć z pewnością miałby do powiedzenia znacznie więcej, niż dane mu było czasu, jego twórczość nie uległa zapomnieniu, jest wykonywana i nagrywana. Już 8 kwietnia do dystrybucji trafi krążek RELIEFS od ANAKLASIS z kompletem jego legendarnych Reliefów.
Fryderyki 2022: 5 nominacji dla albumów ANAKLASIS!
24 / 03 / 2022
Poznaliśmy dziś nominowanych do najważniejszych polskich nagród rynku fonograficznego – Fryderyków 2022. Wśród tegorocznych nominacji znalazły się, podobnie jak w roku ubiegłym, aż 4 krążki sygnowane znakiem ANAKLASIS. To już trzeci raz, kiedy wytwórnia fonograficzna Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zostaje wyróżniona nominacjami do tej prestiżowej nagrody.
Strona 7 / 12
Przewiń do góry