Aktualności

KONKURS „Wrzesień – Warszawska Jesień”
14 / 09 / 2022
Powitajmy tegoroczną jesień razem! W konkursie „Wrzesień – Warszawska Jesień” do wygrania album „RELIEFS” oraz wejściówki na koncert „Andrzej Krzanowski. Wizjonerska muzyka akordeonowa”, czyli na pierwszy w historii festiwalu Warszawska Jesień koncert specjalny współorganizowany wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
PWM i ANAKLASIS na 65. Warszawskiej Jesieni
07 / 09 / 2022
„Warszawska Jesień” to największy rangą festiwal muzyki współczesnej w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Od 1956 roku przedstawia międzynarodowej publiczności bieżące dokonania artystyczne, inspirując i dokumentując rozwój sztuki dźwięków. 16 września startuje kolejna, 65. już odsłona festiwalu, tym razem pod hasłem „Połączenia”.
KONKURS „Moja LEGENDa”
02 / 09 / 2022
07 sierpnia Adam Bałdych Quintet oraz Agata Szymczewska zaprezentują na żywo materiał ANA020 „LEGEND” wydany w czerwcu w ramach serii REVISIONS. Koncert będzie wydarzeniem towarzyszącym konferencji prasowej 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. To będzie z pewnością wyjątkowe spotkanie – wariacje na temat dorobku mistrza w powiązaniu z konkursem skrzypcowym, któremu patronuje.

Przy tej sposobności przygotowaliśmy konkurs „Moja LEGENDa”. Do wygrania albumy „LEGEND” oraz wejściówki na koncert „LEGENDA NA NOWO”.
PWM i ANAKLASIS na 16. Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego
30 / 08 / 2022
Nazywany „księciem skrzypków” lub „czarodziejem skrzypiec” Henryk Wieniawski do dziś pozostaje ikoną XIX-wiecznej wirtuozerii. Był celebrytą w najlepszym tego słowa znaczeniu, podbijał serca publiczności podczas koncertów na całym świecie. Od 1935 roku młodzi skrzypkowie marzący o światowej sławie zgłaszają się do udziału w konkursie jego imienia licząc na zwycięstwo, które otworzy im drzwi do międzynarodowej kariery.
KONKURS „Top 1 krwiopijcy w dziejach”
23 / 08 / 2022
19 sierpnia swoją premierę miał dziewiąty krążek serii REVISIONS – THEMES OF DRACULA Piotra Orzechowskiego oraz Kuby Więcka. Z tej okazji zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie „Top 1 krwiopijcy w dziejach”, w którym wygrać można album z autografami jego autorów.
Koncert: Piotr Orzechowski & Kuba Więcek – ,,Themes of Dracula”
01 / 08 / 2022
Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo.
Nowe życie Draculi. Premiera albumu THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS już 19 sierpnia!
18 / 07 / 2022
Kiedy dzwoni Francis Ford Coppola, wielki wizjoner kina, autor m.in. Ojca chrzestnego i Czasu apokalipsy, nie odkłada się słuchawki. Wojciech Kilar podjął więc współpracę z reżyserem i stworzył kultową dziś ścieżką dźwiękową do opowieści o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno. Po latach tę patetyczną i liryczną kantatę na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną wywracają na nice pianista Piotr Orzechowski i saksofonista Kuba Więcek. 19 sierpnia do dystrybucji trafi album THEMES OF DRACULA z dekonstrukcją tematów z Draculi. Płyta dołączy do katalogu ANAKLASIS – marki Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
KONKURS „#LEGEND.a w Twojej płytotece”
10 / 07 / 2022
Obchodzimy rocznicę urodzin Henryka Wieniawskiego – wirtuozerskiego skrzypka, wybitnego kompozytora i cenionego pedagoga. Tak się składa, że dwa tygodnie temu miała miejsce premiera krążka #ANA020, czyli wyniku eksperymentów i przewrotów brzmień Wieniawskiego w wykonaniu Adama Bałdycha. W związku z tym w ramach celebracji tego wyjątkowego dnia zapraszamy Was do udziału w konkursie #LEGEND.a w Twojej płytotece.
Strona 7 / 12
Przewiń do góry