Aktualności

KONKURS „Wielkie spotkania w twoim odtwarzaczu”
06 / 10 / 2021
Wielkie spotkania już za rogiem!

Koncertowe obchody jubileuszu PWM to nie tylko okazja do usłyszenia GREAT ENCOUNTERS na żywo, ale też wielki dzień wydania tego albumu w wersji winylowej.

Z tej okazji mamy dla was coś specjalnego – okazję do zgarnięcia czarnej, jeszcze ciepłej płyty w zestawie z podwójnym zaproszeniem na koncert 13 października!
Wielkie spotkania – przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!
30 / 08 / 2021
Od początku działalności celem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego było zbliżanie ludzi poprzez muzykę – czy to w ramach działań edukacyjnych, czy przez ułatwianie dostępu do materiałów nutowych, czy wreszcie przez udział w kształtowaniu gustów i popularyzację tego, co w polskiej kulturze najlepsze. Podsumowując 75 lat rozwoju i dokumentowania historii, PWM zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na spotkanie z muzyką na żywo, będące spojrzeniem wstecz, a zarazem w przyszłość.
CONTEMPORARY CARILLON: nowa płyta w serii SOUNDS od ANAKLASIS w sprzedaży od 3 września!
19 / 08 / 2021
Coraz częściej odkrywane są na nowo zapomniane brzmienia, które powracają do muzycznego świata odświeżone i unowocześnione. Tak jest w przypadku najnowszego krążka od ANAKLASIS – wydana w serii SOUNDS płyta CONTEMPORARY CARILLON to jedyna w swoim rodzaju próba pokazania współczesnego brzmienia dzwonów w ujęciu najwybitniejszych polskich kompozytorów. Płyta trafi do sprzedaży 3 września. Dwa dni później po raz pierwszy zabrzmią na żywo dwa zarejestrowane na niej utwory.
Fryderyk 2021 dla ANAKLASIS
28 / 06 / 2021
Najważniejsze polskie nagrody fonograficzne – Fryderyki – zostały wręczone. W kategorii Album Roku Muzyka Oratoryjna i Operowa triumfowała wydana przez ANAKLASIS opera ahat-ilī – siostra bogów. Muzykę skomponował Aleksander Nowak, libretto – na podstawie własnej powieści – napisała noblistka Olga Tokarczuk. Podczas uroczystej Gali Muzyki Poważnej zorganizowanej w Operze na Zamku w Szczecinie statuetkę odebrał kompozytor dzieła.
Emocje 2021: Marzena Diakun z nagrodą Radia Wrocław Kultura
24 / 06 / 2021
Marzena Diakun, dyrygentka o nieprzeciętnym talencie, została wyróżniona w plebiscycie Emocje, organizowanym przez Radio Wrocław Kultura. Artystka otrzymała nagrodę za swoje ostatnie płyty, w tym za POLISH HEROINES OF MUSIC wydaną przez ANAKLASIS.
Konkurs „Koncert życzeń dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego”
01 / 06 / 2021
Premiera jubileuszowego albumu GREAT ENCOUNTERS, wydanego z okazji 75-lecia Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, już 6 czerwca! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa konkurs. Konkurs niezwykły, bo przedpremierowy! Wystarczy, że przyłączycie się do nas i w ramach wspólnego świętowania złożycie PWM niekonwencjonalne życzenia urodzinowe. Na odpowiedzi pod postem konkursowym czekamy do 2 czerwca do godziny 12:00. Zapraszamy na instagrama ANAKLASIS i do dzieła!
GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS: koncert promujący płytę już 6 czerwca!
24 / 05 / 2021
Czy można jednogłośnie stworzyć listę najbardziej znanych polskich kompozytorów? Tych, którzy przez ostatnie stulecia odwrócili podejście do sztuki dźwięków, torując nowe drogi dla swoich XX- i XXI-wiecznych następców? Propozycji polskiej Wielkiej Piątki mogłyby zapewne powstać dziesiątki, a większość z nich byłaby całkiem przekonująca. Polskie Wydawnictwo Muzyczne podjęło się tego wyzwania nie tylko typując rodzime ikony, ale także – stawiając krok dalej – oddając ich twórczość jako inspirację dla współczesnych twórców. W ten sposób powstał najnowszy krążek GREAT ENCOUNTERS od ANAKLASIS, którym Oficyna zaznacza 75 lat swojej działalności.
„ahat-ilī – siostra bogów” Alka Nowaka koncertowo podczas Katowice Kultura Natura
17 / 05 / 2021
Katowice Kultura Natura, jeden z flagowych katowickich festiwali muzyki klasycznej, już po raz szósty zgromadzi w sali NOSPR znakomitych artystów z całego świata. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Tęsknota i pragnienie”. Jednym z festiwalowych wydarzeń będzie koncertowe wykonanie opery ahat-ilī – siostra bogów Aleksandra Nowaka do libretta Olgi Tokarczuk. To wyjątkowe wydarzenie, zwłaszcza że płyta z premierową rejestracją opery, wydana przez ANAKLASIS, ubiega się o zwycięstwo w tegorocznej edycji Fryderyków.
Strona 7 / 10
Przewiń do góry