Aktualności

KONKURS „Fto to je?”
11 / 10 / 2022
„Nazywam się Alois Pokora”, „Ja, Alois Pokora”, „Jestem Alois Pokora” – powtarza raz po raz, jak refren, główny bohater libretta Szczepana Twardocha, próbując siebie samego przekonać, że ma jakąś tożsamość. Zadaje sobie pytanie: „Fto jo je?”, ale nie potrafi znaleźć na nie jednoznacznej odpowiedzi. Teraz chcemy zapytać Was: „Fto jo je?” – „Kim jesteś?”, „Jak rozumiesz swoją tożsamość?”. Zainspiruj nas i wygraj CD ANA023 POKORA. DRAMMA GIOCOSO z autografem Alka Nowaka.
Zwieńczenie śląskiej trylogii. Premiera albumu Pokora. Dramma giocoso już 7 października!
30 / 09 / 2022
Twórcze starcie artystycznych indywidualistów to przedsięwzięcie wysokiego ryzyka i zdawać się mogło, że uda się tylko raz. Tymczasem współpraca jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XXI wieku, Alka Nowaka, z jednym z najlepszych współczesnych pisarzy, Szczepanem Twardochem, nie tylko trwa, ale przynosi kolejne znakomite owoce.
KONKURS „Czy to kolejny książę skrzypiec?”
23 / 09 / 2022
07.09.2022 mieliśmy niezwykłą okazję na spotkanie w Sali Białej Hotelu Bazar w Poznaniu. W miejscu, w którym niegdyś koncertował Henryk Wieniawski, odbył się koncert LEGENDA NA NOWO promujący album ANA020 LEGEND. Tytułową legendą jest „książę skrzypiec”, a autor kompozycji, Adam Bałdych, podejmuje się eksperymentowania z muzyką mistrza.
Koncerty ,,Themes of Dracula”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS. Mamy album, był pierwszy koncert, przychodzi więc pora na kolejne!
Koncerty ,,LEGEND”
22 / 09 / 2022
#wyostrzsłuch na LEGEND od ANAKLASIS. Dystrybucja albumu LEGEND towarzyszyła rozpoczęciu lata. Pożegnajmy je więc „wariacjami na temat Henryka Wieniawskiego” na żywo!
KONKURS „Wrzesień – Warszawska Jesień”
14 / 09 / 2022
Powitajmy tegoroczną jesień razem! W konkursie „Wrzesień – Warszawska Jesień” do wygrania album „RELIEFS” oraz wejściówki na koncert „Andrzej Krzanowski. Wizjonerska muzyka akordeonowa”, czyli na pierwszy w historii festiwalu Warszawska Jesień koncert specjalny współorganizowany wraz z Polskim Wydawnictwem Muzycznym.
PWM i ANAKLASIS na 65. Warszawskiej Jesieni
07 / 09 / 2022
„Warszawska Jesień” to największy rangą festiwal muzyki współczesnej w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. Od 1956 roku przedstawia międzynarodowej publiczności bieżące dokonania artystyczne, inspirując i dokumentując rozwój sztuki dźwięków. 16 września startuje kolejna, 65. już odsłona festiwalu, tym razem pod hasłem „Połączenia”.
KONKURS „Moja LEGENDa”
02 / 09 / 2022
07 sierpnia Adam Bałdych Quintet oraz Agata Szymczewska zaprezentują na żywo materiał ANA020 „LEGEND” wydany w czerwcu w ramach serii REVISIONS. Koncert będzie wydarzeniem towarzyszącym konferencji prasowej 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. To będzie z pewnością wyjątkowe spotkanie – wariacje na temat dorobku mistrza w powiązaniu z konkursem skrzypcowym, któremu patronuje.

Przy tej sposobności przygotowaliśmy konkurs „Moja LEGENDa”. Do wygrania albumy „LEGEND” oraz wejściówki na koncert „LEGENDA NA NOWO”.
Strona 4 / 10
Przewiń do góry