Aktualności

KONKURS NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
29 / 09 / 2023
Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Muzyki! Z tej okazji jednemu/jednej z Was chcemy podarować naszą najnowszą płytę. Odpowiedz na pytanie konkursowe i zgarnij płytę VARIOUS FORMS OF FRICTION z muzyką Krzysztofa Wołka!
66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej
12 / 09 / 2023
W 2022 roku w programie głównym „Warszawskiej Jesieni” po raz pierwszy znalazł się koncert współorganizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Kontynuujemy współpracę z festwialem, 22 września zapraszając w progi Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na koncert z muzyką kompozytorów związanych z naszą oficyną: Pawła Hendricha, Marcina Stańczyka, Jagody Szmytki i Krzysztofa Wołka. Wszystkie utwory wykonają artyści Orkiestry Muzyki Nowej prowadzeni przez Szymona Bywalca oraz zaproszeni soliści.
VARIOUS FORMS OF FRICTION: monograficzna płyta Krzysztofa Wołka od ANAKLASIS w sprzedaży od 22 września
07 / 09 / 2023
Koncert instrumentalny jest jednym z najdawniejszych gatunków, przez wieki przechodził liczne przeobrażenia. Do dziś kompozytorzy często sięgają po zabieg przeciwstawiania gry orkiestry soliście. Najnowszy krążek VARIOUS FORMS OF FRICTION od ANAKLASIS prezentuje monograficzny dorobek Krzysztofa Wołka w tym zakresie: w trzech zamieszczonych na nim utworach z artystami Orkiestry Muzyki Nowej dialogują kolejno fortepian, wiolonczela i klarnet basowy. Płyta trafi do sprzedaży 22 września.
Różyckiego jazzowe przypadki. Płyta INSPIRED BY LUDOMIR RÓŻYCKI od ANAKLASIS  w sprzedaży od 28 sierpnia
16 / 08 / 2023
Choć Ludomir Różycki odnosił za życia spektakularne sukcesy kompozytorskie, to współcześnie jego muzyka rzadko pojawia się w programach koncertowych. Wyjątkowa sztuka jednak nigdy nie da o sobie zapomnieć. Muzyka Różyckiego zafascynowała znakomitego pianistę jazzowego, Kubę Stankiewicza, który przeniósł ją na jazzowy grunt. Efekty tej pracy zostały zarejestrowane i wydane na najnowszy krążku od ANAKLASIS. Płyta INSPIRED BY LUDOMIR RÓŻYCKI trafi do sprzedaży 28 sierpnia.
Muzycy ANAKLASIS na Summer Jazz Festival Krakow
31 / 07 / 2023
Po raz kolejny w wakacje Kraków zmienia się w stolicę jazzu. Jak co roku, w ramach 28. Summer Jazz Festival Krakow wystąpią znakomici artyści znani ze światowych scen. Wśród nich nie zabraknie muzyków znanych z krążków ANAKLASIS, wytwórni Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które jest partnerem wydarzenia.
Słuchaj tak, jak lubisz. Krążki z serii REVISIONS od ANAKLASIS dostępne na LP od 31 lipca!
19 / 07 / 2023
W katalogu marki fonograficznej ANAKLASIS polska muzyka nowa prezentowana jest na trzech różnych nośnikach. Obok płyt kompaktowych i blu-ray ważne miejsce zajmują winyle. Tę ostatnią grupę niebawem zasilą dwie nowe pozycje, które miłośnicy jazzu i muzyki improwizowanej znają już z CD. 31 lipca do sprzedaży trafią na LP trafi LEGEND, czyli współczesna odsłona twórczości Henryka Wieniawskiego oraz SZYMANOWSKI / X-RAY – nowoczesne ujęcie dzieł Karola Szymanowskiego.
Koncert WIENIAWSKI/LEGEND na IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego
13 / 07 / 2023
IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego już wkrótce. W ślad za ubiegłoroczną edycją, nie może zabraknąć tam i ANAKLASIS. Tym razem na festiwalowej scenie zagrają Adam Bałdych i Krzysztof Dys z materiałem płyty LEGEND, której premiera na LP już 31 lipca!
ZDOBĄDŹ NOWĄ PŁYTĘ OD ANAKLASIS
04 / 07 / 2023
Czy pamiętacie, jak zaczęła się współpraca między Lutosławski Quartet i Michael Bates' Acrobat? Jeśli tak, to nie czekaj. Weź udział w naszym konkursie i zdobądź płytę METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI!
Strona 2 / 12
Przewiń do góry