Aktualności

Najpiękniejsze nagrania XX wieku Fryderyka Chopina w ANAKLASIS od 1 marca!
14 / 02 / 2022
Wiele jest pomysłów na to, jak należy grać Chopina, sporo żelaznych zasad, jak się go grać powinno i niemało hipotez, jak grać by go można. Boks FRYDERYK CHOPIN – PIANO CONCERTOS / ÉTUDES / CHAMBER WORKS od ANAKLASIS to skarby z archiwów nagrań, podzielone na trzy płyty. Lista wykonawców to wcielona historia polskiej pianistyki XX wieku.
Polska muzyka nowa na Dzień Babci i Dziadka
14 / 01 / 2022
#wyostrzsłuch – Dzień Babci i Dziadka już za tydzień!

Z tej okazji mamy dla was konkurs, w którym wygrać możecie muzyczne zestawy prezentowe idealne na świąteczny upominek. Zajrzyjcie na profil ANAKLASIS na Instagramie i weźcie udział w zabawie!
Konkurs  „Wzbogać płytotekę o solenizanta!”
18 / 12 / 2021
Co w dziełach Alka Nowaka skradło twoje serce? Był to drzemiący w błocie i węglu Drach? A może brzmienie pianina Rhodesa w „Naninana”? Oczaruj nas swoją historią, kreatywność nie ma granic!
Wyostrz słuch – ANAKLASIS świętuje drugie urodziny
22 / 11 / 2021
„Łatwo doceniać muzykę współczesną, kiedy już staje się klasyką, ale po co zwlekać?” Wytwórnia ANAKLASIS kolejny rok zadaje to pytanie i zachęca do zagłębienia się w zbiory polskiej muzyki współczesnej z najwyższej półki.
Syrena. Melodrama aeterna Aleksandra Nowaka i Szczepana Twardocha  w ANAKLASIS od 5 listopada!
22 / 10 / 2021
Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch to operowy duet, który zdążył już podbić serca słuchaczy i zdobyć szereg wyróżnień, a także doczekać się wydań na płytach CD i LP. Drach. Dramma per musica zapoczątkował serię OPERA od ANAKLASIS, do której dołączy drugie wspólne dzieło Nowaka i Twardocha – Syrena. Melodrama aeterna na kompakcie. Premiera 5 listopada podczas festiwalu AUKSODRONE w Tychach.
KONKURS „Wielkie spotkania w twoim odtwarzaczu”
06 / 10 / 2021
Wielkie spotkania już za rogiem!

Koncertowe obchody jubileuszu PWM to nie tylko okazja do usłyszenia GREAT ENCOUNTERS na żywo, ale też wielki dzień wydania tego albumu w wersji winylowej.

Z tej okazji mamy dla was coś specjalnego – okazję do zgarnięcia czarnej, jeszcze ciepłej płyty w zestawie z podwójnym zaproszeniem na koncert 13 października!
Wielkie spotkania – przyjdź na 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!
30 / 08 / 2021
Od początku działalności celem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego było zbliżanie ludzi poprzez muzykę – czy to w ramach działań edukacyjnych, czy przez ułatwianie dostępu do materiałów nutowych, czy wreszcie przez udział w kształtowaniu gustów i popularyzację tego, co w polskiej kulturze najlepsze. Podsumowując 75 lat rozwoju i dokumentowania historii, PWM zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na spotkanie z muzyką na żywo, będące spojrzeniem wstecz, a zarazem w przyszłość.
Strona 8 / 12
Przewiń do góry