Aktualności

GREAT ENCOUNTERS na 75. urodziny PWM
05 / 05 / 2021
Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Stanisław Moniuszko, Karol Szymanowski i Ignacy Jan Paderewski wykonali w polskiej muzyce tę samą pracę, która w słowie dokonała się za sprawą trzech wieszczy romantyzmu oraz tytanów pozytywistycznej prozy. Ich utwory nie tylko imponują pięknem formy i wzruszają ładunkiem emocji, ale są też niestarzejącą się inspiracją dla współczesnych twórców. Przechowują dźwiękowy idiom polskości do którego chcąc nie chcąc, hołdem lub buntem, odnoszą się kolejne pokolenia artystów i melomanów, w przypadku GREAT ENCOUNTERS – najwybitniejsi przedstawiciele polskiej muzyki jazzowej i rozrywkowej.
Konkurs: „Z Palestrem na ścieżce dźwiękowej”
21 / 04 / 2021
W związku z nominacją CONCERTINOS do nagrody Fryderyk 2021 przypominamy, jak wszechstronnym twórcą był Roman Palester. Komponował nie tylko muzykę poważną! Spełniał się także w muzyce filmowej – to właśnie on był odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do filmów takich jak „Zakazane piosenki” czy „Zabawka”.

Jeśli chcecie o Romanie Palestrze dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zabawy na profilu ANAKLASIS na Facebooku.

Wystarczy, że w komentarzu opowiecie o polskiej filmowej ścieżce dźwiękowej, która już od pierwszych brzmień powoduje w was chęć poderwania się z kanapy.

Do wygrania między innymi książka „Roman Palester – Słuch absolutny. Niedokończona autobiografia i listy”

Powodzenia!
Co widzimy, kiedy słuchamy? ACOUSMATIC MUSIC od ANAKLASIS w sprzedaży od 29 kwietnia
19 / 04 / 2021
Choć muzyki z założenia słuchamy, to przepływa ona też przez inne zmysły. Czy ten związek jest jednak konieczny i nierozerwalny? A gdyby zamknąć oczy, otworzyć wyobraźnię i poddać się napływającym, niespodziewanym wrażeniom? Do gry z własnymi doświadczeniami i oczekiwaniami zaprasza ANAKLASIS, prezentując najnowszy krążek z serii PORTRAITS. Najnowszy dwupłytowy album ACOUSMATIC MUSIC przedstawia filozofię muzyki w ujęciu Marcina Stańczyka, jednego z najciekawszych kompozytorów współczesnych.
KONKURS:
29 / 03 / 2021
Puśćcie wodze fantazji, odpowiedzcie na pytanie konkursowe i wygrajcie album DZIADY od High Definition Quartet na winylu lub CD!
Anaklasis zaprasza do wspólnej zabawy na Instagramie w dniach 29-31 marca. Sprawdźcie sami!
ANAKLASIS z 4 nominacjami do Fryderyków!
17 / 03 / 2021
Akademia Fonograficzna ogłosiła dziś nominacje do jednej z najważniejszych nagród na polskim rynku muzycznym. Wśród wyróżnionych w drodze po Fryderyki są 4 krążki wydane przez ANAKLASIS. Mająca niewiele ponad rok marka fonograficzna, działająca w ramach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, po raz kolejny została doceniona. Teraz czas na drugą turę głosowania, po której dowiemy się, do kogo trafią prestiżowe statuetki.
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?” 17 marca DZIADY ukażą się na płycie gramofonowej
10 / 03 / 2021
Hipnotyzujące spotkanie jazzu z muzyką elektroniczną i ambientem od 17 marca dostępne także na płycie gramofonowej. Album DZIADY High Definition Quartet z plejadą gwiazd muzyki eksperymentalnej zasila serię REVISIONS o kolejne wydawnictwo sygnowane marką ANAKLASIS, będąc drugim z kolei winylem w katalogu wydawcy. Na krążku oprócz muzyków kwartetu usłyszymy gigantów ambientu, twórców o światowej renomie, jak William Basinski, Krzysztof Knittel, Robert Rich, Christian Fennesz i Igor Boxx z duetu Skalpel.
DRACH. DRAMMA PER MUSICA O!Lśnieniem 2021 roku!
05 / 03 / 2021
Duet Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch zatriumfował podczas tegorocznej, piątej już edycji plebiscytu O!Lśnienia Onetu w kategorii Muzyka Klasyczna i Jazz. Okrzyknięty O!Lśnieniem Roku DRACH. DRAMMA PER MUSICA powstał na zamówienie festiwalu AUKSODRONE i swoją premierę miał podczas trzech festiwalowych dni w Tychach w 2019 roku. Rok później dzieło ukazało się na nośniku CD i LP, otwierając tym samym nową, czarną serię OPERA od ANAKLASIS.
Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch z nominacją do O!Lśnień 2021
12 / 02 / 2021
To już piąta edycja nagród - O!Lśnienia 2021. Do nagród są nominowani polscy artyści, których dzieła zostały wydane lub wyprodukowane w 2020 roku w Polsce albo tacy, którzy odnieśli spektakularny, międzynarodowy sukces. W kategorii „Muzyka klasyczna i jazz” nominację otrzymał duet: Aleksander Nowak i Szczepan Twardoch za operę DRACH. DRAMMA PER MUSICA
Strona 8 / 10
Przewiń do góry