Wykonawcy

Studiował muzykę eksperymentalną w prestiżowym Center for Computer Research in Music and Acoustics w Stanford University, zdobył także dyplom z psychologii, zajmując się badaniem tzw. świadomych snów.
Studiowała w Royal Academy of Music u Davida Strange’a i w Royal Northern College of Music u Ralpha Kirshbauma. Kształciła się też na kursach mistrzowskich u Johannesa Goritzkiego, Gary’ego Hoffmana, Bernarda Greenhouse’a, Zary Nelsovej, Yo-Yo Ma, Fransa Helmersona, Stevena Isserlisa.
Saksofonista tenorowy. Dorastając w Izraelu, studiował w Thelma Yellin High School oraz Rimon School of Jazz and Contemporary Music w Tel Awiwie. W 2011 roku otrzymał pełne stypendium w Berklee College of Music, a tytuł licencjata w dziedzinie jazzu – w 2013.
Właściwie Witold Kałka. Urodził się w Taganrogu, w 1923 roku repatriowany do Polski. Studiował w konserwatorium w Krakowie u Artura Malawskiego i Stanisława Mikuszewskiego (skrzypce) oraz u Michała Piotrowskiego i Bolesława Wallek-Walewskiego (teoria). Równocześnie grał w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. W czasie II wojny światowej był altowiolistą w orkiestrze Generalnego Gubernatorstwa, studiował też dyrygenturę u Rudolfa Hindemitha oraz teorię i kompozycję u Zdzisława Jachimeckiego.
Pianista i kameralista, zaliczany przez krytyków do grona najwybitniejszych polskich wykonawców swojego pokolenia. Ukończył pod kierunkiem Józefa Stompla studia w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie prowadzi klasę fortepianu. Kształcił się również w Universität Mozarteum w Salzburgu u Pavla Gililova.
Niemiecki kompozytor urodzony w 1962 roku. Ukończył studia w klasie kompozycji Klausa Hubera, Emmanuela Nunesa i Mathiasa Spahlingera. Edukację pogłębiał na kursach u Pétera Eötvösa. Katalog utworów artysty obejmuje gatunki kameralne, wokalne, orkiestrowe, a także muzykę pisaną dla teatru.
Dyrygenturę studiował w Krakowie pod kierunkiem Artura Malawskiego oraz w Leningradzie u Jewgienija Mrawińskiego. Był jego asystentem w Filharmonii Leningradzkiej, potem został dyrygentem w Teatrze Bolszoj w Moskwie. Po powrocie do kraju związał się z Operą Narodową w Warszawie.
Wybitny polski wokalista greckiego pochodzenia, autor muzyki i tekstów; improwizator, operujący techniką śpiewu wielogłosowego. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej muzyki. Związany ze sceną okołojazzową, bluesową, rockową, etniczną. Jego głos można usłyszeć na ponad 60 albumach płytowych.
Strona 11 / 14
Przewiń do góry