Wykonawcy

Tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie prof. Renaty Danel oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Janusza Borowicza.
Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Stanisława Skoczyńskiego. Studiował także w mistrzowskiej klasie Jeana Geoffroya w konserwatorium w Lyonie. W latach 2006–2009 uczestniczył w kursach interpretacji nowej muzyki w Tallinie. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu (2003) oraz – wraz z Maciejem Nerkowskim (Scontri Duo) – II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010).
Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Naukę śpiewu rozpoczął w Wilnie, następnie kontynuował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie (klasa Wacława Filipowicza). W latach 1946–1950 został solistą Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a w latach 1950–1979 był śpiewakiem Opery Warszawskiej i Teatru Wielkiego.
Sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Katarzyny Oleś-Blachy (dyplom z wyróżnieniem 2018). Warsztat wokalny doskonaliła poprzez udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: Katarzyna Oleś-Blacha, Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Iwona Sobotka, Ryszard Karczykowski.
Śpiewak, aktor i reżyser teatralny. Studiował w latach 1928–1931 w konserwatorium w Warszawie; występował w latach 1928–1937 jako chórzysta w Operetce, Teatrze Nowości i innych teatrach warszawskich. Na scenie operowej debiutował jako Stolnik w Halce Moniuszki w Warszawskiej Operze Objazdowej (1928).
Klarnecista, wirtuoz gry na basethornie, kompozytor, pedagog i malarz. Dyrektor artystyczny festiwalu muzyki współczesnej Biennale Koper w Słowenii. Ukończył studia w klasie klarnetu Giacoma Soavego w Conservatorio Antonio Vivaldi w Alessandrii. Kształcił się także w zakresie kompozycji muzyki elektronicznej w Conservatorio Statale di Musica O. Respighi w Latinie. Pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności muzyczne m.in. u Alana Hackera i Alaina Damiensa. Jako osiemnastolatek Marelli poznał Karlheinza Stockhausena, który regularnie angażował go jako solistę.
Gitarzysta jazzowy, urodzony w 1973 roku w Rotterdamie. Dorastał w Paryżu, gdzie ukończył klasę jazzu w Conservatoire National Supérieur de Musique. Od 1993 roku studiował w New School w Nowym Jorku, kształcąc się pod kierunkiem Jima Halla, Billy’ego Harpera, Kenny’ego Wernera
Baryton. W latach 2000 i 2001 uczestnik letniego festiwalu operowego Kammeroper Schloss Rheinsberg. W sezonie 2004/2005 członek zespołu Staatstheater Nürnberg, a w sezonie 2005/2006, jako pierwszy Polak, L’Atelier lyrique de l’Opéra National de Paris. Finalista oraz laureat nagród specjalnych podczas konkursów wokalnych w Dusznikach-Zdroju (2000) oraz Belvedere w Wiedniu (2007).
Strona 9 / 18
Przewiń do góry