Wykonawcy

Mezzosopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi – w 1988 roku uzyskała dyplom w klasie fortepianu, zaś w 1992 roku ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski pod kierunkiem Jadwigi Pietraszkiewicz. Studia kontynuowała w Kopenhadze u André Orlowitza.
Duński wiolonczelista, niezwykle ceniony za interpretacje repertuaru współczesnego – w szczególności koncertów wiolonczelowych i kompozycji solowych. Studiował w wielu ośrodkach, m.in. w Amsterdamie, Londynie, Zagrzebiu, Wiedniu i Kopenhadze. Uczył się od takich muzyków, jak Harro Ruijsenaars, Dmitri Ferschtman, Valter Dešpalj, Mats Lidström, Morten Zeuthen czy Anner Bylsma. Grał z najważniejszymi orkiestrami Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, a także z renomowanymi zespołami z innych krajów: londyńską Royal Philharmonic Orchestra, BBC Philharmonic, Sinfonią Varsovią, NFM Filharmonią Wrocławską oraz Tallinna Kammerorkester.
Studia z odznaczeniem ukończyła w 1951 roku w PWSM w Katowicach w klasie Stefana Beliny-Skupiewskiego (była także skrzypaczką kształconą przez Irenę Dubiską). Debiutowała w Operze Śląskiej w 1946 roku jako Mercedes w Carmen Bizeta oraz Flora w Traviacie Verdiego.
Perkusistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Henryka Mikołajczyka i Miłosza Pękali. Kontynuuje naukę pod kierunkiem Marty Klimasary oraz Klausa Drehera w Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie. W 2018 roku otrzymała główną nagrodę w XII Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach. Jest także laureatką X Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo, II Ogólnopolskiego Konkursu Perkusyjnego w Poznaniu oraz XIII Międzynarodowego Konkursu Wibrafonowego w Opolu.
Tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie prof. Renaty Danel oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Janusza Borowicza.
Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Stanisława Skoczyńskiego. Studiował także w mistrzowskiej klasie Jeana Geoffroya w konserwatorium w Lyonie. W latach 2006–2009 uczestniczył w kursach interpretacji nowej muzyki w Tallinie. Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu (2003) oraz – wraz z Maciejem Nerkowskim (Scontri Duo) – II nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010).
Jeden z najwybitniejszych polskich śpiewaków operowych. Naukę śpiewu rozpoczął w Wilnie, następnie kontynuował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie (klasa Wacława Filipowicza). W latach 1946–1950 został solistą Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, a w latach 1950–1979 był śpiewakiem Opery Warszawskiej i Teatru Wielkiego.
Sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Katarzyny Oleś-Blachy (dyplom z wyróżnieniem 2018). Warsztat wokalny doskonaliła poprzez udział w kursach mistrzowskich, które prowadzili m.in.: Katarzyna Oleś-Blacha, Mariusz Kwiecień, Piotr Beczała, Iwona Sobotka, Ryszard Karczykowski.
Strona 9 / 19
Przewiń do góry