Wykonawcy

Wybitny polski dyrygent, skrzypek i kameralista. Założyciel i dyrektor artystyczny AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, a także dyrektor artystyczny festiwalu Letnia Filharmonia AUKSO oraz Auksodrone.
Od momentu powstania w 1990 roku, Musikfabrik cieszy się opinią jednego z najlepszych zespołów specjalizujących się w muzyce najnowszej. Musikfabrik od lat wykonuje muzykę zaawansowaną i innowacyjną, powstającą nierzadko z inicjatywy i na zamówienie zespołu. W jego skład wchodzą znakomici soliści, a wykonania realizowane są zazwyczaj w ścisłej współpracy z kompozytorem. Każdego roku Musikfabrik daje około 80 koncertów w Niemczech i za granicą, zarówno podczas znaczących europejskich festiwali muzycznych, jak i w ramach swojego cyklu koncertów, zatytułowanego „Musikfabrik im WDR”.
Pianista, kameralista i akompaniator, urodzony w 1982 roku w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa fortepianu Andrzeja Stefańskiego i Krzysztofa Jabłońskiego, klasa kameralistyki Barbary Halskiej) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu (klasa akompaniamentu wokalistom Davida Lutza).
Perkusista, absolwent klasy perkusji Stanisława Skoczyńskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brał czynny udział w mistrzowskich kursach perkusyjnych w kraju i za granicą (Niemcy), był również stypendystą programu Erasmus+, w ramach którego kształcił się w Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Mannheimie. Dokonał licznych prawykonań muzyki solowej, kameralnej i symfonicznej, m.in. dzieł Artura Słotwińskiego, Bartosza Kowalskiego, Ignacego Zalewskiego. Zajmuje się także wykonawstwem rekonstrukcyjnym muzyki baroku, klasycyzmu i wczesnego romantyzmu.
Urodził się w Kiwercach na Wołyniu. W latach 1954–1961 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. w Katowicach (1956), Moskwie (1957), Warszawie (1958), Tuluzie (1959).
Gitarzysta i pedagog. Z wyróżnieniem ukończył studia w klasie gitary Aliny Gruszki w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych. Koncertował jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Występował m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Kontrabasista i gitarzysta basowy swobodnie poruszający się w świecie muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. Wykłada w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz na licznych kursach i warsztatach muzycznych. Jest również twórcą i dyrektorem artystycznym wrocławskiego Bass&Beat Festival – wydarzenia skupionego wokół basu i beatu, postrzeganych jako fundamenty współczesnej muzyki, promującego młodych artystów i nowe formy wyrazu.
Wybitny polski kontrabasista. Jego talent dostrzegł Jan „Ptaszyn” Wróblewski podczas festiwalu Jazz Juniors w 1983 roku w Krakowie. W ciągu następnych pięciu lat kontrabasista zaczął występować regularnie w Polsce oraz za granicą z zespołami „Ptaszyna” Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego, Henryka Majewskiego, Wojciecha Karolaka, Andrzeja Jagodzińskiego.
Strona 11 / 19
Przewiń do góry