Wykonawcy

Śpiewak, aktor i reżyser teatralny. Studiował w latach 1928–1931 w konserwatorium w Warszawie; występował w latach 1928–1937 jako chórzysta w Operetce, Teatrze Nowości i innych teatrach warszawskich. Na scenie operowej debiutował jako Stolnik w Halce Moniuszki w Warszawskiej Operze Objazdowej (1928).
Klarnecista, wirtuoz gry na basethornie, kompozytor, pedagog i malarz. Dyrektor artystyczny festiwalu muzyki współczesnej Biennale Koper w Słowenii. Ukończył studia w klasie klarnetu Giacoma Soavego w Conservatorio Antonio Vivaldi w Alessandrii. Kształcił się także w zakresie kompozycji muzyki elektronicznej w Conservatorio Statale di Musica O. Respighi w Latinie. Pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności muzyczne m.in. u Alana Hackera i Alaina Damiensa. Jako osiemnastolatek Marelli poznał Karlheinza Stockhausena, który regularnie angażował go jako solistę.
Gitarzysta jazzowy, urodzony w 1973 roku w Rotterdamie. Dorastał w Paryżu, gdzie ukończył klasę jazzu w Conservatoire National Supérieur de Musique. Od 1993 roku studiował w New School w Nowym Jorku, kształcąc się pod kierunkiem Jima Halla, Billy’ego Harpera, Kenny’ego Wernera
Baryton. W latach 2000 i 2001 uczestnik letniego festiwalu operowego Kammeroper Schloss Rheinsberg. W sezonie 2004/2005 członek zespołu Staatstheater Nürnberg, a w sezonie 2005/2006, jako pierwszy Polak, L’Atelier lyrique de l’Opéra National de Paris. Finalista oraz laureat nagród specjalnych podczas konkursów wokalnych w Dusznikach-Zdroju (2000) oraz Belvedere w Wiedniu (2007).
Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jedna z najpopularniejszych muzycznych osobowości w kraju. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ukończyła klasę skrzypiec Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jednak to głos stał się jej głównym środkiem artystycznego wyrazu. Według rankingu „Jazz Forum” najlepsza wokalistka roku 2019.
Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie (u Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera). W 1995 roku zadebiutowała w Filharmonii Narodowej.
Kontratenor. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Jerzego Artysza. Członek International Opera Studio przy Opernhaus Zürich. Od lat związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutował w 2004 roku rolą Ottona w Koronacji Poppei Monteverdiego.
Gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wandy Palacz. Uczestniczył w warsztatach oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takich artystów, jak Rolf Lislevand, Thibaut Garcia, Carlo Marchione, Álvaro Pierri, Michał Nagy, Anna Pietrzak, Piotr Zaleski, Ryszard Bałauszko, Marcin Zalewski i Tomasz Spaliński. Odnosił znaczące sukcesy w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach gitarowych. W 2019 roku był finalistą Uppsala Internationella Gitarrfestival w Szwecji.
Strona 10 / 19
Przewiń do góry