Wykonawcy

Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Jedna z najpopularniejszych muzycznych osobowości w kraju. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Ukończyła klasę skrzypiec Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jednak to głos stał się jej głównym środkiem artystycznego wyrazu. Według rankingu „Jazz Forum” najlepsza wokalistka roku 2019.
Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie (u Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera). W 1995 roku zadebiutowała w Filharmonii Narodowej.
Kontratenor. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Jerzego Artysza. Członek International Opera Studio przy Opernhaus Zürich. Od lat związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutował w 2004 roku rolą Ottona w Koronacji Poppei Monteverdiego.
Wybitny polski dyrygent, skrzypek i kameralista. Założyciel i dyrektor artystyczny AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, a także dyrektor artystyczny festiwalu Letnia Filharmonia AUKSO i pierwszy dyrygent Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Od momentu powstania w 1990 roku, Musikfabrik cieszy się opinią jednego z najlepszych zespołów specjalizujących się w muzyce najnowszej. Musikfabrik od lat wykonuje muzykę zaawansowaną i innowacyjną, powstającą nierzadko z inicjatywy i na zamówienie zespołu. W jego skład wchodzą znakomici soliści, a wykonania realizowane są zazwyczaj w ścisłej współpracy z kompozytorem. Każdego roku Musikfabrik daje około 80 koncertów w Niemczech i za granicą, zarówno podczas znaczących europejskich festiwali muzycznych, jak i w ramach swojego cyklu koncertów, zatytułowanego „Musikfabrik im WDR”.
Pianista, kameralista i akompaniator, urodzony w 1982 roku w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa fortepianu Andrzeja Stefańskiego i Krzysztofa Jabłońskiego, klasa kameralistyki Barbary Halskiej) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu (klasa akompaniamentu wokalistom Davida Lutza).
Perkusista, absolwent klasy perkusji Stanisława Skoczyńskiego w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brał czynny udział w mistrzowskich kursach perkusyjnych w kraju i za granicą (Niemcy), był również stypendystą programu Erasmus+, w ramach którego kształcił się w Staatliche Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Mannheimie. Dokonał licznych prawykonań muzyki solowej, kameralnej i symfonicznej, m.in. dzieł Artura Słotwińskiego, Bartosza Kowalskiego, Ignacego Zalewskiego. Zajmuje się także wykonawstwem rekonstrukcyjnym muzyki baroku, klasycyzmu i wczesnego romantyzmu.
Urodził się w Kiwercach na Wołyniu. W latach 1954–1961 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. w Katowicach (1956), Moskwie (1957), Warszawie (1958), Tuluzie (1959).
Strona 10 / 18
Przewiń do góry