Wykonawcy

Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dyrygentury Pawła Przytockiego; edukację kontynuuje na studiach doktoranckich macierzystej uczelni. W latach 2008–2014 prowadził „Archetti” Orkiestrę Kameralną Miasta Jaworzna, od 2010 roku jest asystentem dyrygenta Krakowskiej Młodej Filharmonii działającej przy ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, a także prowadzi założony przez Marka Chołoniewskiego zespół ElektroNova. Był najmłodszym z uczestników podczas Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (2012).
Bas-baryton. Absolwent łódzkiej Filmówki na Wydziale Aktorskim, aktor, reżyser, śpiewak operowy.
Bas. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2009). Brał udział w kursach mistrzowskich takich pedagogów i śpiewaków jak Christian Elsner, Deborah Polaski, David Syrus, Jane Henschel, Linda Watson, Franz Grundheber. Jego przygotowanie sceniczne uzupełniły kursy aktorskie w Międzynarodowej Szkole Filmowej IFS w Kolonii. Zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Istambule w 2010 roku.
Kształcił się w szkole muzycznej im. Artura Rubinsteina
w Bydgoszczy u Ludmiły Kasjanenko i w Manhattan
School of Music w Nowym Jorku u Solomona
Mikowsky’ego (2011). Laureat stypendium Harolda
i Helen Schonbergów (2007–2011). Absolwent Akademii
Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
w klasie Jerzego Sulikowskiego i Katarzyny Popowej-Zydroń.
De domo Kowalska, primo voto Trzonkowa, secundo voto Zalewska. Początkowo uczyła się gry na skrzypcach pod kierunkiem ojca. W latach 1928–1939 studiowała grę na wiolonczeli u Eliego Kochańskiego w konserwatorium w Warszawie.
Koncertowała jako solistka i kameralistka. Występowała w Polskim Radiu, m.in. z Ludwikiem Ursteinem i z bratem Henrykiem (skrzypkiem), współpracowała z kwartetem Polskiego Radia i orkiestrą radiową kierowaną przez Grzegorza Fitelberga.
W składzie: Chór Opery Krakowskiej, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej, Balet Opery Krakowskiej oraz Orkiestra Opery Krakowskiej.
Urodzony 19 września 1938 roku w Warszawie, studiował tamże w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej – grę na fortepianie u Marii Wiłkomirskiej oraz kompozycję u Kazimierza Sikorskiego. Studia kontynuował w Paryżu u Nadii Boulanger. Jest profesorem kompozycji w łódzkiej Akademii Muzycznej.
Podczas okupacji uczeń Zbigniewa Drzewieckiego (fortepian) i Kazimierza Sikorskiego (kompozycja). W 1943 roku debiutował jako kompozytor, w 1946 roku – jako dyrygent. Studia w warszawskiej PWSM ukończył w 1947 roku w klasie Kazimierza Wiłkomirskiego (dyrygentura) oraz u Kazimierza Sikorskiego (kompozycja).
Strona 8 / 19
Przewiń do góry