Wykonawcy

Wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider grupy Lemon. Urodzony w Przemkowie na Dolnym Śląsku, pochodzi jednak z rodziny o łemkowskich korzeniach i pielęgnującej łemkowskie tradycje.
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny. Urodzony w Bydgoszczy, ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń.
Jeden z wiodących zespołów wykonujących muzykę improwizowaną w Polsce, wyznaczający nową jakość we współczesnej wizji muzycznego kolektywu. Nagradzany na najważniejszych europejskich konkursach jazzowych, takich jak m.in. Jazz Hoeilaart w Belgii.
Jeden z najwybitniejszych polskich barytonów. Naukę śpiewu odbył we Lwowie pod kierunkiem Heleny Oleskiej oraz w Krakowie u Adama Didura. Laureat Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego w Tuluzie (1954). Zadebiutował w 1944 roku rolą Janusza w Halce Moniuszki w krakowskim Starym Teatrze.
W czasie okupacji kształciła się w tajnym Konserwatorium Warszawskim u Stanisława Kazury. Naukę śpiewu kontynuowała u Adama Didura, Stefana Beliny-Skupiewskiego oraz Józefa Wolińskiego.
Absolwentka kierunków Teoria Muzyki oraz Dyrygentura Chóralna (studia magisterskie) i Muzyka Kościelna (studia licencjackie) Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła także Niderlandzką Szkołę Carillonową w Amersfoort. Stypendystka Miasta Gdańska i rządu niderlandzkiego (stypendium Huygensa).
Uznana polska flecistka, absolwentka studiów gry solowej w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze i Yale University w New Haven. Jest laureatką prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych.
Dwudziestu czterech muzyków z dziesięciu krajów – Australii, Austrii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Grecji, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji i Włoch, którzy we współpracy kierują się ideą przywrócenia muzyce należnego jej miejsca we współczesnym społeczeństwie.
Strona 6 / 17
Przewiń do góry