Wykonawcy

Kompozytor, urodzony w 1979 we Wrocławiu, ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Studiował również kompozycję w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Hochschule für Musik w Kolonii.
Wokalista, autor tekstów, kompozytor, lider grupy Lemon. Urodzony w Przemkowie na Dolnym Śląsku, pochodzi jednak z rodziny o łemkowskich korzeniach i pielęgnującej łemkowskie tradycje.
Pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny. Urodzony w Bydgoszczy, ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń.
Jeden z wiodących zespołów wykonujących muzykę improwizowaną w Polsce, wyznaczający nową jakość we współczesnej wizji muzycznego kolektywu. Nagradzany na najważniejszych europejskich konkursach jazzowych, takich jak m.in. Jazz Hoeilaart w Belgii.
Jeden z najwybitniejszych polskich barytonów. Naukę śpiewu odbył we Lwowie pod kierunkiem Heleny Oleskiej oraz w Krakowie u Adama Didura. Laureat Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego w Tuluzie (1954). Zadebiutował w 1944 roku rolą Janusza w Halce Moniuszki w krakowskim Starym Teatrze.
Perkusista jazzowy i pedagog. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. W czasie studiów był laureatem kilku nagród indywidualnych i zespołowych. Od 2005 roku wykłada w klasie perkusji jazzowej na macierzystej uczelni. Angażuje się tam również w pracę naukową oraz pracuje jako realizator dźwięku w Studiu Technik Audiowizualnych.
W czasie okupacji kształciła się w tajnym Konserwatorium Warszawskim u Stanisława Kazury. Naukę śpiewu kontynuowała u Adama Didura, Stefana Beliny-Skupiewskiego oraz Józefa Wolińskiego.
Absolwentka kierunków Teoria Muzyki oraz Dyrygentura Chóralna (studia magisterskie) i Muzyka Kościelna (studia licencjackie) Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła także Niderlandzką Szkołę Carillonową w Amersfoort. Stypendystka Miasta Gdańska i rządu niderlandzkiego (stypendium Huygensa).
Strona 6 / 18
Przewiń do góry