Wykonawcy

Studiowała u Tibora Vargi w Ecole Supérieure de Musique w Sion oraz Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Laureatka konkursów: im. T. Vargi w Sion oraz im. T. Wrońskiego w Warszawie. Stypendystka American Academy of Arts.
Sopranista, skrzypek. Jest uczniem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach, laureatem szeregu konkursów skrzypcowych w kraju i za granicą. Jako sopranista występował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Adama Sztaby i Kaapo Ijasa, biorąc udział w wykonaniu suity z filmu Władca Pierścieni, do którego ścieżkę dźwiękową skomponował Howard Shore. Uczestniczył również w polskim prawykonaniu opery The Boy Who Grew Too Fast Giana Carla Menottiego, podczas którego wcielił się w rolę Poponela. W 2023 roku razem z chórem dziecięcym Canto d’Oro wystąpił u boku amerykańskiej mezzosopranistki Joyce DiDonato.
Bartłomiej Duś, saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształcił się pod kierunkiem Bernarda Steuera, a obecnie wykłada w klasie saksofonu. Jest również absolwentem Konserwatorium w Paryżu (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse) w klasie Claude’a Delangle’a i Konserwatorium w Wersalu w klasie Vincenta Davida. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych.
Pianistka-kameralistka, absolwentka klasy fortepianu Hanny Kryjak w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem). Od 2012 roku prowadzi klasę kameralistyki w rodzimej uczelni.
Uważany za jednego z bardziej oryginalnych polskich pianistów jazzowych, wykonuje również muzykę poważną oraz udziela się w formacjach eksperymentujących.
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat wielu nagród zarówno w muzyce klasycznej (m.in. III nagroda na międzynarodowym konkursie pianistycznym organizowanym w Conservatoire Russe Alexandre Scriabine w Paryżu, 2007), jak i jazzowej (m.in. II nagroda na Warsaw Jazz Pianist Contest, 2006).
Cieszący się międzynarodową renomą E-MEX Ensemble powstał w 1999 roku, a za swój cel artystyczny przyjął odkrywanie niezwykle bogatych walorów muzyki współczesnej. Jedną z głównych idei zespołu jest zamawianie i prawykonywanie utworów, a także nawiązywanie bliskiej współpracy z kompozytorami w celu ukazania pełnego spektrum dzieła. W repertuarze E-MEX-u znajduje się wiele arcydzieł klasyki I połowy XX wieku.
Urodził się w 1975 roku w Zurychu. Po ukończeniu studiów w zakresie muzykologii i filozofii rozpoczął studia w zakresie dyrygentury u Christiana Kluttiga w Hochschule für Musik w Dreźnie. Wsparciem dla jego kariery było stypendium Deutscher Musikrat Dirigentenforum (2002–2005) oraz stypendium na udział w prowadzonej przez Davida Zinmana American Academy of Conducting w ramach Aspen Summer Music Festival (2003). Repertuar orkiestrowy poznawał także jako asystent Sylvaina Cambrelinga, Marca Albrechta i Petera Rundela.
Austriacki gitarzysta Christian Fennesz, kompozytor i twórca muzyki elektronicznej, ikona europejskiej sceny ambientowej. Studiował grę na gitarze i etnomuzykologię, ale już od najmłodszych lat eksperymentował z elektroniką.
Strona 4 / 20
Przewiń do góry