Wykonawcy

Pianistka-kameralistka, absolwentka klasy fortepianu Hanny Kryjak w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem). Od 2012 roku prowadzi klasę kameralistyki w rodzimej uczelni.
Uważany za jednego z bardziej oryginalnych polskich pianistów jazzowych, wykonuje również muzykę poważną oraz udziela się w formacjach eksperymentujących.
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat wielu nagród zarówno w muzyce klasycznej (m.in. III nagroda na międzynarodowym konkursie pianistycznym organizowanym w Conservatoire Russe Alexandre Scriabine w Paryżu, 2007), jak i jazzowej (m.in. II nagroda na Warsaw Jazz Pianist Contest, 2006).
Cieszący się międzynarodową renomą E-MEX Ensemble powstał w 1999 roku, a za swój cel artystyczny przyjął odkrywanie niezwykle bogatych walorów muzyki współczesnej. Jedną z głównych idei zespołu jest zamawianie i prawykonywanie utworów, a także nawiązywanie bliskiej współpracy z kompozytorami w celu ukazania pełnego spektrum dzieła. W repertuarze E-MEX-u znajduje się wiele arcydzieł klasyki I połowy XX wieku.
Urodził się w 1975 roku w Zurychu. Po ukończeniu studiów w zakresie muzykologii i filozofii rozpoczął studia w zakresie dyrygentury u Christiana Kluttiga w Hochschule für Musik w Dreźnie. Wsparciem dla jego kariery było stypendium Deutscher Musikrat Dirigentenforum (2002–2005) oraz stypendium na udział w prowadzonej przez Davida Zinmana American Academy of Conducting w ramach Aspen Summer Music Festival (2003). Repertuar orkiestrowy poznawał także jako asystent Sylvaina Cambrelinga, Marca Albrechta i Petera Rundela.
Austriacki gitarzysta Christian Fennesz, kompozytor i twórca muzyki elektronicznej, ikona europejskiej sceny ambientowej. Studiował grę na gitarze i etnomuzykologię, ale już od najmłodszych lat eksperymentował z elektroniką.
Absolwent Instytutu Muzycznego w Warszawie (w klasie skrzypiec i kompozycji), wygrał konkursy kompozytorskie w Lipsku (1898) i Warszawie (1901). Jego debiut dyrygencki miał miejsce w 1904 roku w Filharmonii Warszawskiej. W 1905 roku współorganizator Spółki Nakładowej Młodych Kompozytorów Polskich.
Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Klaudiusza Barana, w Hochschule für Musik w Detmold u Grzegorza Stopy, w Escola Superior de Música de Catalunya w Barcelonie u Iñakiego Alberdiego i Folkwang Universität der Künste w Essen u Mie Miki. Zwyciężył w jednym z najważniejszych konkursów akordeonowych na świecie – Certamen Internacional de Acordeón „Arrasate Hiria” (2012). Laureat głównych nagród konkursów w Polsce, Niemczech, Słowacji, we Włoszech.
Urodzona w Warszawie śpiewaczka (sopran), absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: Wydziału Wokalnego w klasie Jadwigi Rappé i Podyplomowego Międzywydziałowego Studium Pieśni. Od wielu lat koncertuje w towarzystwie najlepszych polskich zespołów kameralnych i orkiestr symfonicznych.
Strona 4 / 14
Przewiń do góry