Wykonawcy

Pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu w Akademii Muzycznej w Warszawie (u Davida Pitucha i Krzysztofa Herdera). W 1995 roku zadebiutowała w Filharmonii Narodowej.
Kontratenor. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Jerzego Artysza. Członek International Opera Studio przy Opernhaus Zürich. Od lat związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie debiutował w 2004 roku rolą Ottona w Koronacji Poppei Monteverdiego.
Wybitny polski dyrygent, skrzypek i kameralista. Założyciel i dyrektor artystyczny AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, a także dyrektor artystyczny festiwalu Letnia Filharmonia AUKSO i pierwszy dyrygent Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.
Od momentu powstania w 1990 roku, Musikfabrik cieszy się opinią jednego z najlepszych zespołów specjalizujących się w muzyce najnowszej. Musikfabrik od lat wykonuje muzykę zaawansowaną i innowacyjną, powstającą nierzadko z inicjatywy i na zamówienie zespołu. W jego skład wchodzą znakomici soliści, a wykonania realizowane są zazwyczaj w ścisłej współpracy z kompozytorem. Każdego roku Musikfabrik daje około 80 koncertów w Niemczech i za granicą, zarówno podczas znaczących europejskich festiwali muzycznych, jak i w ramach swojego cyklu koncertów, zatytułowanego „Musikfabrik im WDR”.
Pianista, kameralista i akompaniator, urodzony w 1982 roku w Bydgoszczy. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa fortepianu Andrzeja Stefańskiego i Krzysztofa Jabłońskiego, klasa kameralistyki Barbary Halskiej) oraz Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu (klasa akompaniamentu wokalistom Davida Lutza).
Urodził się w Kiwercach na Wołyniu. W latach 1954–1961 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Laureat polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. w Katowicach (1956), Moskwie (1957), Warszawie (1958), Tuluzie (1959).
Wybitny polski kontrabasista. Jego talent dostrzegł Jan „Ptaszyn” Wróblewski podczas festiwalu Jazz Juniors w 1983 roku w Krakowie. W ciągu następnych pięciu lat kontrabasista zaczął występować regularnie w Polsce oraz za granicą z zespołami „Ptaszyna” Wróblewskiego, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego, Henryka Majewskiego, Wojciecha Karolaka, Andrzeja Jagodzińskiego.
Orchestre Pasdeloup to najstarsza nieprzerwanie działająca orkiestra francuska. W 1861 roku stworzył ją dyrygent Jules Pasdeloup, inicjując serię Concerts populaires, na których wykonywano najważniejsze utwory owego czasu. Odtąd zespół cieszy się nieustającym uznaniem, prezentując zarówno repertuar docierający do szerokiej publiczności, jak i świeżo powstałe dzieła.
Strona 9 / 16
Przewiń do góry