Wykonawcy

Gry na fortepianie uczył ją początkowo ojciec. W 1932 roku studiowała w Paryżu u Alfreda Cortot, następnie do 1939 roku w konserwatorium w Warszawie u Józefa Turczyńskiego. W czasie II wojny światowej zamieszkała w Krakowie, a w latach 1945–1949 kontynuowała studia w tamtejszej PWSM u Zbigniewa Drzewieckiego.
Zwycięstwo w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (ex aequo z Bellą Dawidowicz), na którym zdobyła też nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków, otworzyło jej drogę do światowej kariery.
Marzena Diakun, dyrygentka. W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem studia w zakresie dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Mieczysława Gawrońskiego, a w 2006 roku studia podyplomowe w klasie Uroša Lajovica w Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu. Międzynarodową sławę zyskała, prowadząc serię koncertów z Filharmonikami Radia Francuskiego, które transmitowało Radio France, a także medici.tv i ARTE
Absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium, studiów mistrzowskich w Conservatoire National Superieur de Musique et de Danse w Paryżu oraz w Yale University w New Haven. Wielokrotny laureat konkursów fletowych, m.in. w Paryżu, Odense, Mannheimie, Viggiano.
Lorenza Donadini – członkini Ensemble Peregrina.
Jeden z najciekawszych twórców muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Odbył studia w klasie kompozycji Leszka Wisłockiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W centrum jego zainteresowań znalazła się muzyka komputerowa – był m.in. współinicjatorem utworzenia Studia Kompozycji Komputerowej w macierzystej uczelni.
Studiowała u Tibora Vargi w Ecole Supérieure de Musique w Sion oraz Jana Staniendy w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Laureatka konkursów: im. T. Vargi w Sion oraz im. T. Wrońskiego w Warszawie. Stypendystka American Academy of Arts.
Sopranista, skrzypek. Jest uczniem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Katowicach, laureatem szeregu konkursów skrzypcowych w kraju i za granicą. Jako sopranista występował z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod dyrekcją Adama Sztaby i Kaapo Ijasa, biorąc udział w wykonaniu suity z filmu Władca Pierścieni, do którego ścieżkę dźwiękową skomponował Howard Shore. Uczestniczył również w polskim prawykonaniu opery The Boy Who Grew Too Fast Giana Carla Menottiego, podczas którego wcielił się w rolę Poponela. W 2023 roku razem z chórem dziecięcym Canto d’Oro wystąpił u boku amerykańskiej mezzosopranistki Joyce DiDonato.
Bartłomiej Duś, saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie kształcił się pod kierunkiem Bernarda Steuera, a obecnie wykłada w klasie saksofonu. Jest również absolwentem Konserwatorium w Paryżu (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse) w klasie Claude’a Delangle’a i Konserwatorium w Wersalu w klasie Vincenta Davida. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych.
Strona 4 / 22
Przewiń do góry