Aktualności

Elżbieta Sikora uhonorowana Nagrodą Prezydenta Republiki Francuskiej
21 / 03 / 2024
Elżbieta Sikora została nagrodzona podczas 76. ceremonii Grands Prix internationaux du disque, organizowanej przez francuską Académie Charles Cros. Kompozytorka otrzymała nagrodę Prezydenta Republiki Francuskiej za całokształt twórczości. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 21 marca 2024 roku w Ambasadzie RP w Paryżu, pod patronatem Emmanuela Macrona, Prezydenta Francji.
FRYDERYKI 2024: 5 NOMINACJI DLA ANAKLASIS!
21 / 02 / 2024
Trzy albumy wydawnictwa ANAKLASIS powalczą w tym roku o Fryderyka w czterech kategoriach. To kolejny rok, kiedy możemy pochwalić się nominacjami do najważniejszej nagrody fonograficznej w Polsce.
Podsumowanie roku 2023 w ANAKLASIS
27 / 12 / 2023
Rok 2023 był dla marki fonograficznej, działającej pod auspicjami Polskiego Wydawnictwa Muzycznego owocny i dynamiczny. ANAKLASIS poszerzyło swój katalog o kolejne inspirujące albumy i podjęło współpracę z nowymi artystami oraz festiwalami i partnerami instytucjonalnymi. W tym roku artystów związanych z marką można było spotkać i posłuchać na żywo zarówno w kraju, jak i zagranicą. Poniżej krótkie podsumowanie ostatnich 12 miesięcy.
#WYOSTRZSŁUCH RAZEM Z ANAKLASIS – 4. URODZINY MARKI
22 / 11 / 2023
Nieoczywiste połączenia, artystyczne dialogi, inspirujące eksperymenty. Marka ANAKLASIS od czterech lat obecna jest na rynku fonograficznym i w zawrotnym tempie dostarcza słuchaczom niepowtarzalnych wrażeń. Wydawnictwo niestrudzenie poszerza swój katalog, wiernie trwając przy założeniu, by prezentować najciekawsze zjawiska w muzyce współczesnej, szerokie spektrum gatunków oraz wybitne dzieła skomponowane i nagrane przez znakomitych kompozytorów oraz wykonawców.
Dzieło na podstawie klasycznej tragedii Ajschylosa. ORESTEJA AGATY ZUBEL Z LIBRETTEM MAI KLECZEWSKIEJ OD ANAKLASIS dostępna na nowym nośniku.
20 / 11 / 2023
Ponadczasowa spuścizna antycznych pisarzy nieustannie porusza wyobraźnię współczesnych twórców. „Oresteja” Ajschylosa stała się podstawą dramatopery Agaty Zubel z librettem Mai Kleczewskiej, które zderzyły klasyczną tragedię Ajschylosa z nowoczesnymi środkami wyrazu. Dostępny na płycie kompaktowej od maja album, dziś w sprzedaży także jako winyl.
BAŚŃ O SERCU. FAVOLA IN MUSICA: wspólne dzieło Aleksandra Nowaka i Radka Raka w sprzedaży od 6 października
02 / 10 / 2023
Muzyczno-literacka opowieść o poszukiwaniu tożsamości, człowieczeństwa i prawdy. Dzieło Aleksandra Nowaka, i jednocześnie operowy debiut Radka Raka, bada źródła dobra i zła, łączy to, co realne z mitologią, kieruje świat na lewą stronę. Twórcy snują opowieść o dwoistości ludzkiej natury. Album BAŚŃ O SERCU. FAVOLA IN MUSICA, prezentujący ich wspólne dzieło, w sprzedaży od ANAKLASIS już 6 października!
KONKURS NA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI
29 / 09 / 2023
Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Muzyki! Z tej okazji jednemu/jednej z Was chcemy podarować naszą najnowszą płytę. Odpowiedz na pytanie konkursowe i zgarnij płytę VARIOUS FORMS OF FRICTION z muzyką Krzysztofa Wołka!
66. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej
12 / 09 / 2023
W 2022 roku w programie głównym „Warszawskiej Jesieni” po raz pierwszy znalazł się koncert współorganizowany przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Kontynuujemy współpracę z festwialem, 22 września zapraszając w progi Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na koncert z muzyką kompozytorów związanych z naszą oficyną: Pawła Hendricha, Marcina Stańczyka, Jagody Szmytki i Krzysztofa Wołka. Wszystkie utwory wykonają artyści Orkiestry Muzyki Nowej prowadzeni przez Szymona Bywalca oraz zaproszeni soliści.
Strona 1 / 12
Przewiń do góry