Aktualności

Różyckiego jazzowe przypadki. Płyta INSPIRED BY LUDOMIR RÓŻYCKI od ANAKLASIS  w sprzedaży od 28 sierpnia
16 / 08 / 2023
Choć Ludomir Różycki odnosił za życia spektakularne sukcesy kompozytorskie, to współcześnie jego muzyka rzadko pojawia się w programach koncertowych. Wyjątkowa sztuka jednak nigdy nie da o sobie zapomnieć. Muzyka Różyckiego zafascynowała znakomitego pianistę jazzowego, Kubę Stankiewicza, który przeniósł ją na jazzowy grunt. Efekty tej pracy zostały zarejestrowane i wydane na najnowszy krążku od ANAKLASIS. Płyta INSPIRED BY LUDOMIR RÓŻYCKI trafi do sprzedaży 28 sierpnia.
Muzycy ANAKLASIS na Summer Jazz Festival Krakow
31 / 07 / 2023
Po raz kolejny w wakacje Kraków zmienia się w stolicę jazzu. Jak co roku, w ramach 28. Summer Jazz Festival Krakow wystąpią znakomici artyści znani ze światowych scen. Wśród nich nie zabraknie muzyków znanych z krążków ANAKLASIS, wytwórni Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które jest partnerem wydarzenia.
Słuchaj tak, jak lubisz. Krążki z serii REVISIONS od ANAKLASIS dostępne na LP od 31 lipca!
19 / 07 / 2023
W katalogu marki fonograficznej ANAKLASIS polska muzyka nowa prezentowana jest na trzech różnych nośnikach. Obok płyt kompaktowych i blu-ray ważne miejsce zajmują winyle. Tę ostatnią grupę niebawem zasilą dwie nowe pozycje, które miłośnicy jazzu i muzyki improwizowanej znają już z CD. 31 lipca do sprzedaży trafią na LP trafi LEGEND, czyli współczesna odsłona twórczości Henryka Wieniawskiego oraz SZYMANOWSKI / X-RAY – nowoczesne ujęcie dzieł Karola Szymanowskiego.
Koncert WIENIAWSKI/LEGEND na IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego
13 / 07 / 2023
IX Festiwalu Stolica Języka Polskiego już wkrótce. W ślad za ubiegłoroczną edycją, nie może zabraknąć tam i ANAKLASIS. Tym razem na festiwalowej scenie zagrają Adam Bałdych i Krzysztof Dys z materiałem płyty LEGEND, której premiera na LP już 31 lipca!
ZDOBĄDŹ NOWĄ PŁYTĘ OD ANAKLASIS
04 / 07 / 2023
Czy pamiętacie, jak zaczęła się współpraca między Lutosławski Quartet i Michael Bates' Acrobat? Jeśli tak, to nie czekaj. Weź udział w naszym konkursie i zdobądź płytę METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI!
Lutosławski między klasyką a jazzem. Album METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI w sprzedaży od 28 czerwca!
12 / 06 / 2023
Jak daleko jest od jazzu do klasyki? Czy aby na pewno mówią aż tak różnymi językami? Michael Bates’ Acrobat i Lutosławski Quartet to dwa zespoły wywodzące się z różnych kręgów muzycznych, które nawiązały artystyczny dialog skupiający się wokół twórczości Witolda Lutosławskiego, jednego z najważniejszych polskich kompozytorów XX wieku. Efekt ich pracy został zarejestrowany i już niebawem będzie wydany przez polską markę fonograficzną ANAKLASIS. Płyta METAMORPHOSES: VARIATIONS ON LUTOSŁAWSKI trafi na rynek 28 czerwca.
Antyczny dramat oczami współczesnych twórczyń. ORESTEJA  Agaty Zubel z librettem Mai Kleczewskiej od ANAKLASIS  już w sprzedaży!
30 / 05 / 2023
Krwawe zbrodnie, rodzinne dramaty i siła przeznaczenia – ponadczasowa twórczość antycznych dramatopisarzy do dziś porusza odbiorców i jest inspiracją dla współczesnych artystów. "Oresteja" Ajschylosa stała się podstawą dramatopery Agaty Zubel z librettem Mai Kleczewskiej, które zderzyły dawną tragedię z nowoczesnymi środkami wyrazu artystycznego. W ich wizji starożytnego dramatu w podwójnej roli wystąpiła także wszechstronna polska aktorka – Danuta Stenka. "Oresteja" została zarejestrowana i wydana przez ANAKLASIS na płycie, która dziś trafia do sprzedaży.
ANAKLASIS IN JAPAN: jazz na styku kultur
11 / 05 / 2023
Na przełomie kwietnia i maja polski jazz triumfował w Japonii. W ramach projektu ANAKLASIS IN JAPAN uznani polscy i japońscy artyści jazzowi wystąpili z 5 koncertami dla setek odbiorców zgromadzonych w 4 prestiżowych lokalizacjach w Tokio, zderzając swoje pomysły na improwizację. Było to pierwsze tak rozbudowane tournée z polską muzyką jazzową zorganizowane pod szyldem marki fonograficznej ANAKLASIS, działającej w ramach Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Strona 2 / 12
Przewiń do góry