Wykonawcy

Wokalistka jazzowa, aranżerka, kompozytorka i producentka. Jedna z najciekawszych postaci na scenie jazzowej. Ceniona za styl interpretacji i technikę wykonania, łączącą swobodę i precyzję. W latach 70. i 80. XX wieku śpiewała na festiwalach piosenek i festiwalach jazzowych w kraju. Po nagraniu debiutanckiej płyty Sunrise Sunset w 1988 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak oraz podjęła studia w Berklee College of Music w Bostonie, które ukończyła w 1992 roku, a dwa lata później przeprowadziła się do Chicago.
Zespół powołany przez grupę absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem. Repertuar orkiestry rozpięty jest od klasyki po muzykę współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej. AUKSO ma na koncie liczne albumy, m.in.: z utworami Grażyny Bacewicz, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego.
Studiował w stołecznej Akademii Muzycznej (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) w klasie Jerzego Jurka oraz, jako stypendysta rządu francuskiego, w Paryżu u Maxa Bonnaya. Od roku 2016 sprawuje urząd rektora macierzystej uczelni.
Twórca muzyki ambient, związany z Nowym Jorkiem, od niedawna mieszkający w Kalifornii. Mimo klasycznego wykształcenia muzycznego, od przeszło 30 lat zajmuje się różnymi formami muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Ważną częścią jego działań są także autorskie projekcje video.
Wszechstronny wiolonczelista, poruszający się z powodzeniem na gruncie muzyki klasycznej i improwizowanej.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem Kazimierza Michalika. Jako stypendysta Witolda Lutosławskiego odbył studia w Londynie w klasie Williama Pleetha.
Polski akordeonista i kompozytor, założyciel i lider Bester Quartet. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz laureat wielu międzynarodowych i ogólnokrajowych konkursów akordeonowych. Indywidualny styl gry artysty — szeroka paleta barw, techniczna swoboda i ekspresyjny charakter — jest wynikiem łączenia wielu stylów muzycznych z klasycznym warsztatem i improwizacją.
Polska grupa muzyczna założona w 1997 roku jako The Cracow Klezmer Band z inicjatywy Jarosława Bestera. Zespół tworzą czterej wybitni instrumentaliści, wykształceni muzycy klasyczni i jazzowi. Ich repertuar charakteryzuje się szerokim przekrojem stylistycznym, w którym zasymilowane zostały elementy muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej oraz dokonania współczesnej kameralistyki. Istotną rolę pełni improwizacja, będąca czynnikiem formotwórczym i muzyczną osią zespołu.
Sopran. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Jana Ballarina oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie Heleny Łazarskiej. Stypendystka Rządu Austrii, szwajcarskiej Fundacji Thyll-Dürr, Rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych.
Strona 1 / 12
Przewiń do góry