Wykonawcy

W czasie okupacji kształciła się w tajnym Konserwatorium Warszawskim u Stanisława Kazury. Naukę śpiewu kontynuowała u Adama Didura, Stefana Beliny-Skupiewskiego oraz Józefa Wolińskiego.
Absolwentka kierunków Teoria Muzyki oraz Dyrygentura Chóralna (studia magisterskie) i Muzyka Kościelna (studia licencjackie) Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ukończyła także Niderlandzką Szkołę Carillonową w Amersfoort. Stypendystka Miasta Gdańska i rządu niderlandzkiego (stypendium Huygensa).
Uznana polska flecistka, absolwentka studiów gry solowej w Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Weimarze i Yale University w New Haven. Jest laureatką prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fletowych.
Dwudziestu czterech muzyków z dziesięciu krajów – Australii, Austrii, Bułgarii, Finlandii, Francji, Grecji, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji i Włoch, którzy we współpracy kierują się ideą przywrócenia muzyce należnego jej miejsca we współczesnym społeczeństwie.
Jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, pionier muzyki elektronicznej w Polsce, zafascynowany szerokimi możliwościami mediów elektronicznych i muzyką improwizowaną oraz intuitywną. Urodzony w Warszawie, studiował tam w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej reżyserię dźwięku oraz kompozycję w klasie Tadeusza Bairda, Andrzeja Dobrowolskiego i Włodzimierza Kotońskiego.
Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dyrygentury Pawła Przytockiego; edukację kontynuuje na studiach doktoranckich macierzystej uczelni. W latach 2008–2014 prowadził „Archetti” Orkiestrę Kameralną Miasta Jaworzna, od 2010 roku jest asystentem dyrygenta Krakowskiej Młodej Filharmonii działającej przy ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, a także prowadzi założony przez Marka Chołoniewskiego zespół ElektroNova. Był najmłodszym z uczestników podczas Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (2012).
Bas-baryton, w 1972 roku w Łodzi, uznawany za jednego z najlepszych śpiewaków wagnerowskich na świecie. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (wydział aktorski), Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Hochschule für Musik w Dreźnie (klasa śpiewu solowego Christiana Elsnera). Jako aktor zadebiutował w filmie Pierścionek z orłem w koronie Andrzeja Wajdy (1992). Występował w spektaklach Teatru Telewizji.
Bas. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2009). Brał udział w kursach mistrzowskich takich pedagogów i śpiewaków jak Christian Elsner, Deborah Polaski, David Syrus, Jane Henschel, Linda Watson, Franz Grundheber. Jego przygotowanie sceniczne uzupełniły kursy aktorskie w Międzynarodowej Szkole Filmowej IFS w Kolonii. Zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Istambule w 2010 roku.
Strona 6 / 14
Przewiń do góry